Co to jest abakiem (definicja)?

Czy wiesz już co to jest abakiem?

Inne definicje:

machlującemu
(...) sprytni gracze, którzy potrafią wykorzystać sytuację w swoim interesie. Tacy ludzie mogą wykorzystywać swoje umiejętności do osiągania sukcesów w biznesie lub w innych dziedzinach życia. Mogą to być na przykład negocjacje, w których wykorzystują swoją spryt i inteligencję, aby uzyskać lepsze warunki dla siebie.Podsumowując, machlujący to osoba, która działa w sposób nieuczciwy lub manipulacyjny. Może to być oszust, który wykorzystuje swoje umiejętności do oszukiwania innych, ale także sprytny gracz, który (...)

hafizów
(...) osoba, która zna na pamięć słowa Boże, jest bliska Bogu i ma szczególne miejsce w niebie. Dlatego też, od najmłodszych lat, dzieci w islamskich krajach uczą się Koranu na pamięć, aby móc uzyskać ten tytuł. Hafiz jako tytuł literacki W języku polskim słowo hafizów jest używane również w kontekście literackim. Oznacza ono osoby, które są w stanie zapamiętać duże ilości wierszy, poematów lub innych utworów. Jest to bardzo ważne w świecie literackim, ponieważ pozwala na łatwiejsze przyswojenie i odtworzenie (...)

ichtiopatologi
(...) dla specjalistów zajmujących się chorobami ryb. W przyszłości, dzięki postępowi w dziedzinie genetyki, możliwe będzie również lepsze zrozumienie chorób genetycznych u ryb oraz opracowanie skuteczniejszych metod leczenia i zapobiegania im. Rozwój ichtiopatologii jest niezwykle ważny dla utrzymania zdrowych populacji ryb i zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego dla ludzi.

Gajecki
(...) północnej części kraju.Pochodzenie nazwiska GajeckiNazwisko Gajecki jest nazwiskiem patronimicznym, czyli pochodzącym od imienia ojca. W tym przypadku od imienia Gaj lub Gajek. W Polsce nazwisko to pojawiło się w okresie średniowiecza i prawdopodobnie wywodzi się od przydomka nadanego osobie, która zamieszkiwała w pobliżu gaju lub była związana z leśnictwem.Rodziny GajeckichW Polsce istnieje wiele rodzin o nazwisku Gajecki, jednak najwięcej z nich zamieszkuje w województwach mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim. (...)

cerowalniom
(...) ciekawe zajęcie dla osób zainteresowanych rękodziełem i recyklingiem.PodsumowanieCerowalniom to odmiana słowa cerowalnia, czyli miejsca, w którym przeprowadza się cerowanie - proces naprawy ubrań. Cerowanie jest jedną z najstarszych metod naprawy, która zyskuje na popularności w ostatnich latach ze względu na wzrastającą świadomość ekologiczną i trend na minimalizm. Proces cerowania jest skomplikowany i wymaga odpowiednich umiejętności oraz narzędzi. Może być wykorzystywany nie tylko do naprawy ubrań, (...)

maczeto
(...) również nieodzowny element wyposażenia w turystyce i survivalu.Charakterystyczne cechy maczetyMaczeta charakteryzuje się głównie długim, wąskim ostrzem, które pozwala na precyzyjne cięcie. Rękojeść zazwyczaj jest wyprofilowana, dostosowana do kształtu dłoni, co ułatwia pewny chwyt i zapobiega poślizgnięciu się narzędzia. W zależności od przeznaczenia, maczety mogą mieć różną długość ostrza oraz różną grubość i kształt rękojeści.Różnorodność zastosowań maczetyMaczeta jest niezwykle wszechstronnym narzędziem, (...)

wadliwym
(...) uszkodzeń, co z kolei może zagrażać bezpieczeństwu i zdrowiu ludzi. Wadliwe elementy w maszynach lub urządzeniach mogą powodować awarie lub zniszczenia, co może prowadzić do strat finansowych lub utraty wartościowych danych.Rozpoznawanie wadliwościWadliwość może być rozpoznana na różne sposoby, w zależności od rodzaju produktu lub elementu. W przypadku produktów, często występujące wady są kontrolowane i wykrywane podczas procesu produkcji lub w trakcie testów jakości. W przypadku urządzeń lub maszyn, (...)

ichtiopatologa
(...) o chorobach ryb.Ichtipatologia - definicjaIchtipatologia jest nauką zajmującą się badaniem chorób ryb. Jest to odmiana słowa "ichtiopatologa", której korzenie wywodzą się z języka greckiego. "Ichthys" oznacza rybę, a "pathos" - chorobę. Ichtipatologia jest więc nauką o chorobach ryb, ich przyczynach, objawach oraz sposobach leczenia.Historia ichtipatologiiPoczątki ichtipatologii sięgają starożytności, kiedy to ludzie zaczęli hodować ryby w celach konsumpcyjnych. Już wtedy zauważono, że ryby mogą być podatne (...)