Co to jest abecadłowym (definicja)?

Czy wiesz już co to jest abecadłowym?

Inne definicje:

jadalnym
(...) za jadalne i stanowią ważny składnik diety ludzkiej. Jednak nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla spożycia. Niektóre mogą być trujące lub zawierać substancje, które są szkodliwe dla zdrowia. Dlatego ważne jest, aby zawsze upewnić się, czy dana roślina jest bezpieczna dla spożycia. Wiele roślin jadalnych jest również wykorzystywanych w medycynie naturalnej ze względu na swoje właściwości lecznicze. Jadalność zwierząt Podobnie jak w przypadku roślin, nie wszystkie zwierzęta są jadalne. Niektóre są trujące (...)

zabejcowałam
(...) koloru.Proces zabejcowania drewna jest stosunkowo prosty, ale wymaga odpowiedniego przygotowania powierzchni oraz użycia odpowiednich narzędzi i materiałów. Najpierw należy dokładnie oczyścić drewno, usunąć wszelkie zanieczyszczenia i wypolerować powierzchnię. Następnie można przystąpić do nakładania zabezpieczającego środka, czyli zabejcowania.W zależności od preferencji, można użyć różnego rodzaju zabezpieczających środków, takich jak lakier, olej lub wosk. W przypadku zabejcowania, ważne jest również (...)

taf
(...) może oznaczać część okrętu lub statku, która jest pokryta drewnem lub metalową płytą. Może również odnosić się do części skrzydła samolotu lub elementów konstrukcyjnych w przemyśle lotniczym.Forma "taf" jest używana w zdaniach w celu określenia, do czego dany przedmiot lub zjawisko należy. Przykładowo, w zdaniu "Patrzyłem na tafy statku, które błyszczały na słońcu" wyraz "taf" pełni funkcję dopełnienia, określając części statku, na które patrzył mówiący. W zdaniu "Dzieci bawiły się na tafach samolotu" (...)

hafizów
(...) przyznawany osobom, które znają na pamięć cały Koran. W języku polskim słowo hafizów jest używane w kontekście literackim oraz jako umiejętność zapamiętywania dużych ilości informacji. Jest to bardzo ważna umiejętność, która może być rozwijana poprzez regularne ćwiczenia.

maczetę
(...) w zastosowaniu. Historia maczet Pierwsze maczety pojawiły się prawdopodobnie w Afryce i Ameryce Południowej, gdzie były wykorzystywane przez plemiona do obrony i polowań. Później, wraz z rozwojem cywilizacji, stały się nieodłącznym narzędziem w rolnictwie i przemyśle drzewnym. W czasach kolonialnych, maczety były również popularnym orężem w walkach zbrojnych, a nawet dzisiaj są wykorzystywane w niektórych konfliktach zbrojnych. Zastosowanie maczet Maczety są wszechstronnym narzędziem, które znajduje (...)

Sądrożyce
(...) to jednonawowa budowla z wieżą, wewnątrz której znajduje się barokowy ołtarz i późnorenesansowa ambona. Kościół jest miejscem modlitwy dla mieszkańców wsi oraz atrakcją turystyczną dla odwiedzających.W Sądrożycach panuje bardzo aktywne życie społeczne. Działa tu wiele organizacji i stowarzyszeń, które zajmują się organizacją różnych wydarzeń i imprez dla mieszkańców. W wiosce odbywają się również tradycyjne jarmarki i festyny, które przyciągają turystów z okolicznych miejscowości.W okolicy Sądrożyc znajduje (...)

tałzeny
(...) rodzaju męskiego, który oznaczało dawniej "młodzieńca" lub "uczniów". Obecnie słowo to jest rzadko używane, jednak wciąż można je spotkać w niektórych gwarach regionalnych.Pochodzenie słowaSłowo "tałzeny" wywodzi się z języka staropolskiego, w którym oznaczało "młodzieńca" lub "uczniów". Pochodzi ono od czasownika "tałes", który oznaczał "uczyć się". W średniowieczu "tałzeny" było używane w odniesieniu

takielowały
(...) oraz umożliwiają łatwiejsze manewrowanie ożaglowaniem. Maszty natomiast są podstawowym elementem konstrukcyjnym, na których umocowane są żagle.Proces takielowaniaTakielowanie jest procesem skomplikowanym i wymagającym dużej precyzji. W pierwszej kolejności należy zamontować maszty na odpowiednich miejscach na pokładzie. Następnie należy przygotować liny i szekle, a także zamontować bloki na masztach. Kolejnym krokiem jest rozłożenie i zamocowanie ożaglowania. Na koniec należy odpowiednio ustawić żagle (...)