Co to jest abisofilowi (definicja)?

Czy wiesz już co to jest abisofilowi?

Inne definicje:

abdykowalibyśmy
(...) z urzędu z powodu słabego zdrowia i wieku.Abdykacja w biznesieW świecie biznesu abdykacja może mieć różne formy, na przykład przekazanie władzy w firmie rodzinnej na rzecz młodszego pokolenia lub ustąpienie z funkcji dyrektora w celu przeprowadzenia restrukturyzacji. W niektórych przypadkach abdykacja jest wynikiem niepowodzenia lub kryzysu w firmie, a osoba odpowiedzialna za sytuację decyduje się na ustąpienie ze stanowiska. Przykładem może być abdykacja szefa Volkswagen w 2015 roku po wybuchu afery (...)

obeliskową
(...) pionowy, smukły, czworoboczny słup, często zakończony ostrosłupowym szczytem, który był charakterystycznym elementem architektury starożytnego Egiptu. Obecnie obeliski są popularnymi elementami architektonicznymi na całym świecie, a słowo "obeliskowy" jest używane w odniesieniu do czegoś związanego z obeliskiem lub mającego podobny kształt.Historia obeliskówObeliski były ważnymi elementami architektury starożytnego Egiptu

talmudyczny
(...) Talmud jest nie tylko zbiorem przepisów, ale także bogatym źródłem mądrości i dyskusji na temat zasad i wartości religijnych.

jagodlinów
(...) jako synonimu dla jagody lub innych owoców leśnych.Różne odmiany słowa W zależności od regionu, w którym używane jest słowo jagodlin, może ono przybierać różne formy. Na przykład na Podlasiu ludzie mówią o jagodlinkach, na Śląsku o jagodlikach, a w Małopolsce o jagodliniach. W niektórych miejscowościach słowo to może oznaczać nie tylko małe jagody, ale także inne owoce leśne, takie jak maliny czy poziomki.Jagodlinów w kulturze Mimo że słowo jagodlin jest stosunkowo mało znane, można je spotkać w (...)

zabejcowałbym
(...) olejki eteryczne, perfumy, feromony czy też specjalne mieszanki zapachowe. Najważniejsze jest, aby zapach był intensywny i atrakcyjny dla zwierząt, a jednocześnie nieprzyjemny dla człowieka. Dzięki temu zwierzęta nie będą bały się podejść bliżej, a my będziemy mieli większą szansę na udany połów.Zabejcowanie jest także wykorzystywane w hodowli zwierząt, szczególnie ptaków. W takim przypadku pokrywa się specjalną substancją klatki lub inne elementy wyposażenia, aby przyciągnąć ptaki do danego miejsca. (...)

paciajach
(...) społecznościowych. Może być również wykorzystywane w celu wyrażenia żartobliwego lub ironicznego komentarza. Jest to typowe dla języka młodzieżowego, który często tworzy nowe słowa lub odmiany istniejących już wyrazów.Podsumowując, paciajach jest nieoficjalną odmianą słowa paciaja, które jest często używane w mowie potocznej, szczególnie wśród młodszego pokolenia. Może mieć różne znaczenia, ale najczęściej jest używane jako synonim słowa "modlitwa" lub "pacierz". Jest to również często wykorzystywane (...)

żabieńcowatym
(...) że roślina posiada kwiaty o specyficznym kształcie, przypominającym żabę lub jej pysk. Jest to wynikiem przystosowania do zapylania przez określone gatunki owadów, zwłaszcza pszczoły.Kwiaty żabieńcowateKwiaty żabieńcowate charakteryzują się wydłużonym kielichem, który jest podzielony na dwa lub trzy długie ząbki, przypominające nóżki żabie. Takie kształty kwiatów są bardzo charakterystyczne i wyróżniają się spośród innych gatunków roślin. Kwiaty te są zwykle bardzo atrakcyjne

sadówże
(...) smacznych plonów.Podsumowując, sadówże to nie tylko określenie na czynność sadzenia roślin, ale także ważny element w kulturze ludowej i współczesnym ogrodnictwie. Jest to nieodłączna część życia na wsi i w mieście, która pozwala na uzyskanie zdrowych i smacznych plonów oraz utrzymanie ziemi w dobrej kondycji.