Co to jest abnegatkę (definicja)?

Czy wiesz już co to jest abnegatkę?

Inne definicje:

rabulistom
(...) kto nie dba o dobro innych i działa tylko dla własnej korzyści.Rabulista jako artystaW niektórych przypadkach, słowo "rabulista" może być używane w odniesieniu do artysty lub twórcy, który w swojej dziedzinie wykracza poza utarte schematy i konwencje. Może to być osoba, która tworzy dzieła odbiegające od powszechnie przyjętych norm i wyznacza nowe trendy. W tym znaczeniu rabulista może być postrzegany jako ktoś, kto jest innowacyjny, oryginalny i niepowtarzalny w swoim działaniu.PodsumowaniePodsumowując, (...)

gajem
(...) województwie lubelskim, czy też Gajem Wielkim, wieś w województwie warmińsko-mazurskim. Nazwy te nawiązują do zalesionych terenów, na których zostały założone. Słowo gajem jest także często wykorzystywane w nazwach gospodarstw agroturystycznych czy pensjonatów, które położone są wśród lasów lub na obrzeżach małych gajów.PodsumowanieGajem jest odmianą słowa gaj, które oznacza zalesiony teren lub mały las. Jest to słowo pochodzące z języka staropolskiego, a jego pierwotne znaczenie było związane z oznaczaniem (...)

sacharymetrami
(...) niezwykle istotne dla zachowania stałego smaku i konsystencji produktów.PodsumowanieSacharymetry są niezwykle przydatnymi urządzeniami w przemyśle spożywczym, umożliwiającymi kontrolę stężenia cukru w roztworach. Dzięki nim producenci mogą utrzymywać stałą jakość swoich produktów oraz zachować stały smak i konsystencję. Sacharymetry są wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu spożywczego i stanowią nieodłączny element procesu produkcji żywności.

ichtiozaurusy
(...) w nauce i nie ma swojego odpowiednika w języku polskim. Prawdopodobnie jest to błędnie użyte lub wymyślone słowo, które nie ma swojego znaczenia. Jednakże, można przypuszczać, że miało ono nawiązywać do istniejącego gatunku gadów - ichtiozaurów.Ichtiozaury - wymarłe gadyIchtiozaury były gadami morskimi, które żyły na naszej planecie w okresie mezozoicznym, czyli około 250-90 milionów lat temu. Są one jednymi z najbardziej znanych i najbardziej rozpowszechnionych gatunków gadów morskich, które zamieszkiwały (...)

labiodentalny
(...) W języku polskim jest to głównie grupa spółgłosek bezdźwięcznych, jednak w innych językach mogą występować również spółgłoski dźwięczne. W tym artykule dowiesz się więcej o sposobie wymowy spółgłosek labiodentalnych oraz o ich znaczeniu w językach na całym świecie.Wymowa spółgłosek labiodentalnychSpółgłoski labiodentalne są wymawiane poprzez zbliżenie dolnej wargi do górnych zębów. W języku polskim są to głównie spółgłoski bezdźwięczne: f, w, s, z, sz, ż, cz, dż. Wymowa tych spółgłosek polega na przesunięciu (...)

Lafontaine
(...) potomkowie rządzili miastem do końca XVIII wieku.W XIX wieku Lafontaine stało się ważnym ośrodkiem przemysłowym, głównie dzięki wydobyciu węgla oraz produkcji stali. W tym okresie miasto szybko się rozwijało, powstawały nowe budynki mieszkalne i fabryki, a populacja zaczęła dynamicznie rosnąć. W 1871 roku Lafontaine zostało przyłączone do Niemiec w wyniku wojny francusko-pruskiej, jednak po I wojnie światowej ponownie stało się częścią Francji.Dziś Lafontaine jest urokliwym miastem, które przyciąga turystów (...)

wagaduguański
(...) słowa może zmieniać się w zależności od tonu wypowiedzi.Kultura ludów wagaduguańskich jest bardzo zróżnicowana, ponieważ region ten jest zamieszkiwany przez różne grupy etniczne. Jednak istnieją pewne wspólne elementy, które łączą te społeczności. Jednym z nich jest tradycyjna muzyka i taniec, które odgrywają ważną rolę w życiu społeczności. Wiele plemion wagaduguańskich praktykuje także tradycyjne rytuały i wierzenia, które są ściśle związane z ich językiem i kulturą.Wagaduguański jest językiem, który (...)

tachyfrenie
(...) określenia stanu, w którym osoba doświadcza przyspieszonego myślenia i mówienia. Jest to jedna z wielu odmian zaburzeń psychicznych, które mogą wpływać na funkcjonowanie umysłowe jednostki.Osoby cierpiące na tachyfrenie często odczuwają, że ich myśli są niezwykle szybkie i trudne do kontrolowania. Mogą mieć trudności w skupieniu uwagi na jednej myśli lub zadaniu, gdyż ich umysł jest nieustannie bombardowany wieloma różnymi myślami. To z kolei może prowadzić do niepokoju, frustracji, a nawet lęku.Tachyfrenie (...)