Co to jest abolicjonizmem (definicja)?

Czy wiesz już co to jest abolicjonizmem?

Inne definicje:

Gaje
(...) jest głównie zabudowany domami jednorodzinnymi oraz gospodarstwami rolnymi. Charakterystycznym elementem Gajów jest również przepływający przez nie rzeka Biała. Miejscowość ta jest położona w malowniczej okolicy, otoczonej lasami i wzgórzami, co sprawia, że jest idealnym miejscem dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą.W Gajach znajduje się także kilka punktów usługowych, takich jak sklepy, warsztat samochodowy czy stacja paliw. Mieszkańcy mają również dostęp do

jagodlinów
(...) znane, można je spotkać w różnych utworach literackich czy muzycznych. Na przykład w wierszu Jana Brzechwy "Jagódki" pojawia się zwrot "jagódki, jagódki, jagodlinówki", a w piosence zespołu Skaldowie "Jagodowy świat" słyszymy "jagodliny, jagodliny, jagodliny, jagodliny, jagodliny, jagodliny, jagodliny, jagodliny".Podsumowanie W skrócie, jagodlinów jest odmianą słowa jagodlin, które oznacza małe jagody lub inne owoce leśne. Pochodzenie tego słowa jest związane z terminem jagoda, a jego różne formy występują (...)

fajczyliście
(...) w szybki i zwięzły sposób.Wyraz ten jest połączeniem dwóch słów: "fajnie" oraz "fajczyć". Oznacza on po prostu "bardzo fajnie" lub "bardzo fajczyć". Można go stosować w różnych kontekstach, na przykład: "Było fajczyliście na imprezie" lub "Ten film jest fajczyliście dobry". Jest to swego rodzaju określenie pozytywnego nastroju lub emocji, które towarzyszą danej sytuacji lub wydarzeniu.Termin "fajczyliście" jest również wykorzystywany w celu podkreślenia swojego entuzjazmu lub zachwytu. Może on być użyty (...)

labiodentalnemu
(...) jest jednym z wielu dźwięków mowy, który jest niezbędny do poprawnego wyrażania się w języku. Jego artykulacja jest dość łatwa i naturalna dla większości osób, jednak w niektórych przypadkach może wymagać pracy z logopedą. W języku polskim jest on reprezentowany przez litery "f" lub "w" i jest nieodłączną częścią naszego codziennego komunikowania się.

paginujące
(...) czytania. Paginowanie może mieć również pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarkach, dlatego warto zadbać o jego zastosowanie na swojej stronie internetowej.

radaroskopowemu
(...) również używany w odniesieniu do techniki radarowej, czyli metody wykorzystującej fale elektromagnetyczne do wykrywania i pomiaru obiektów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku obserwacji obiektów znajdujących się w trudno dostępnych miejscach lub w warunkach, które uniemożliwiają bezpośrednią wizualną obserwację.W dzisiejszych czasach radaroskopowe urządzenia są szeroko wykorzystywane w różnych dziedzinach, takich jak wojskowość, nawigacja lotnicza, meteorologia czy badania geologiczne. Dzięki nim (...)

ichtiozaurusom
(...) osiągało długość nawet do 15 metrów, a waga dochodziła do 5 ton. Posiadały długi, smukły pysk z wieloma zębami, które służyły im do łapania i połykania ryb oraz innych morskich stworzeń. Ich oczy były duże i umiejscowione na bokach głowy, co dawało im szerokie pole widzenia. Najbardziej charakterystyczną cechą ichtiozaurów były jednak ich płetwy, które były przystosowane do pływania w wodzie, a nie do poruszania się po lądzie.Tryb życia i środowiskoIchtiozaury były zwierzętami w pełni przystosowanymi (...)

zabłąkany
(...) odnosząc się do stanu emocjonalnego lub psychicznego, w którym osoba czuje się zagubiona i nie wie, jak się odnaleźć.Zabłąkany w życiuCzęsto słowo "zabłąkany" jest używane w odniesieniu do trudnych sytuacji w życiu. Może to być określenie dla kogoś, kto nie wie, jaka droga jest dla niego najlepsza lub kto nie potrafi znaleźć swojego miejsca w świecie. Zabłąkany może być także metaforą dla osoby, która nie potrafi odnaleźć się w życiu i nie wie, co chce osiągnąć lub jakie cele sobie postawić. W takim kontekście, (...)