Co to jest Maaka (definicja)?


Definicja

Maaka

Maaka to słowo, które może mieć kilka znaczeń w różnych językach i kulturach. W języku maoryskim, Maaka oznacza "młodą panią" lub "dziewczynkę". Jest to również żeńskie imię, które jest popularne w Nowej Zelandii i na Hawajach. W języku japońskim, Maaka może być używane jako skrócona forma imienia "Makoto", które oznacza "prawda" lub "uczciwość". Natomiast w języku hawajskim, Maaka jest często używane jako imię dla chłopców, a jego znaczenie to "dziecko Boże" lub "anioł".

W kulturze hawajskiej, Maaka jest również nazwą jednej z bogiń - bogini żywiołu ognia i wojny. Jest ona uważana za jedną z najważniejszych bogiń w mitologii hawajskiej, a jej imię jest często używane w tradycyjnych ceremoniach i rytuałach. Według legend, Maaka jest również opiekunką wojowników i przewodniczką dusz poległych w bitwach.

Maaka jest również ważnym elementem w kulturze Maorysów - rdzennej ludności Nowej Zelandii. Wiele plemion i rodów ma swoje własne wersje legend o bogini Maaka, która jest uważana za opiekunkę i matkę wszystkich stworzeń. W niektórych wersjach mitów, Maaka jest także uważana za boginię płodności i ziemi, a jej imię jest często używane w modlitwach o obfite plony i dobre zbioru.

W języku angielskim, Maaka może być również używane jako nazwa własna dla miejscowości lub regionu. Jednym z przykładów jest Maaka, miasto położone na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych, w stanie Oregon. Nazwa ta pochodzi od języka Chinook i oznacza "miejsce morskiej ryby". Maaka jest także nazwą popularnego napoju energetycznego, który jest sprzedawany w wielu krajach na całym świecie.

Podsumowując, słowo Maaka może mieć różne znaczenia w zależności od kontekstu i języka. Jest to imię, nazwa bogini, miejscowość i marka napoju energetycznego. W każdym z tych przypadków, Maaka jest uważana za coś ważnego i szanowanego. Jest to słowo, które jest często używane w różnych językach i kulturach, co świadczy o jego uniwersalnym znaczeniu i popularności.

Czy wiesz już co to jest Maaka?

Inne definicje:

ichtiozaurusom
(...) naukowcy spekulują, że mogło to być spowodowane zmianami klimatycznymi lub zmniejszeniem dostępności pożywienia. Wiele gatunków ichtiozaurów wyginęło, jednak niektóre przetrwały i ewoluowały w kierunku dzisiejszych delfinów i wielorybów.WnioskiIchtiozaury to fascynujące stworzenia, które zamieszkiwały naszą planetę miliony lat temu. Ich wygląd i tryb życia są dowodem na to, jak wiele różnych form życia istniało na Ziemi w przeszłości. Dzięki badaniom naukowym możemy poznać coraz więcej informacji na temat (...)

abdykowalibyśmy
(...) religijnych lub osobistych. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest abdykacja cesarza rzymskiego Nerona w 68 roku naszej ery. Nero zrzekł się władzy po wybuchu powstania w Galii, aby uniknąć konfrontacji z armią i śmiercią. Innym znanym przykładem jest abdykacja króla Anglii Edwarda VIII w 1936 roku, który zrezygnował z tronu dla miłości do amerykańskiej rozwódki Wallis Simpson.Abdykacja w polityceW polityce abdykacja może mieć różne przyczyny, na przykład konflikty wewnętrzne, niezadowolenie społeczne (...)

maczugowce
(...) Gram-dodatnie, czyli posiadające w swojej budowie warstwę zewnętrzną zwaną peptydoglikanem, co sprawia, że są one odporniejsze na działanie antybiotyków.Nazwa "maczugowce" pochodzi od kształtu tych bakterii, który przypomina maczugę lub klin. Są to bakterie o wydłużonym kształcie, z zaokrąglonymi końcami i mogą występować pojedynczo lub w formie łańcuszków. Wielkość maczugowców jest zróżnicowana, ale zazwyczaj mają one długość od 2 do 8 mikrometrów.Maczugowce są szeroko rozpowszechnione w środowisku naturalnym, (...)

paciorkowiec
(...) bakteryjną naszego organizmu. Jednak niektóre z nich są patogenami, czyli mogą wywoływać choroby. Przykładem jest Streptococcus pyogenes, który jest odpowiedzialny za wiele infekcji, takich jak angina, zapalenie płuc czy posocznica.Sposoby przenoszenia i chorobyPaciorkowce mogą być przenoszone drogą kropelkową, czyli przez kontakt z wydzielinami z nosa lub gardła zakażonej osoby. Mogą również przenosić się przez kontakt bezpośredni, na przykład podczas podawania ręki czy wspólnego używania sztućców. Niektóre (...)

wagaduguański
(...) może zmieniać się w zależności od tonu wypowiedzi.Kultura ludów wagaduguańskich jest bardzo zróżnicowana, ponieważ region ten jest zamieszkiwany przez różne grupy etniczne. Jednak istnieją pewne wspólne elementy, które łączą te społeczności. Jednym z nich jest tradycyjna muzyka i taniec, które odgrywają ważną rolę w życiu społeczności. Wiele plemion wagaduguańskich praktykuje także tradycyjne rytuały i wierzenia, które są ściśle związane z ich językiem i kulturą.Wagaduguański jest językiem, który ewoluował (...)

Racza
(...) swoją gościnnością i urokliwym krajobrazem.W Raczy znajduje się również kościół parafialny pw. św. Jana Chrzciciela, który jest jednym z najstarszych zabytków w okolicy. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z XIII wieku, jednak obecna świątynia została zbudowana w XVIII wieku. Jest to ważne miejsce dla mieszkańców Raczy, którzy regularnie uczestniczą w mszach i innych uroczystościach kościelnych.Mieszkańcy Raczy są związani głównie z rolnictwem, jednak coraz więcej osób decyduje się na pracę w pobliskich (...)

hadziacki
(...) tam akt unii hadziackiej, który miał na celu zjednoczenie Kościoła prawosławnego z Kościołem katolickim. Było to ważne wydarzenie, ponieważ wówczas na terenie Rzeczypospolitej żyło wielu wyznawców prawosławia, a unia miała na celu zapobieżenie konfliktom religijnym.Skutki unii hadziackiejNiestety, unia hadziacka nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Wielu prawosławnych nie zaakceptowało zmiany wyznania, a władze Rzeczypospolitej nie potrafiły zapewnić równych praw dla obu wyznań. W rezultacie unia (...)

Gajdziński
(...) rodziny, w których nazwisko Gajdziński jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wiele osób o tym nazwisku jest związanych z muzyką i tradycjami ludowymi, a niektórzy z nich prowadzą własne grupy muzyczne grające na dudach i skrzypcach.WspółczesnośćObecnie nazwisko Gajdziński jest nadal popularne w Polsce, jednak nie jest już tak powszechne jak kiedyś. Wiele osób z tym nazwiskiem mieszka w mniejszych miejscowościach, gdzie zachowały się tradycje ludowe i muzyka jest ważnym elementem życia społecznego.Wiele (...)