Definicje wyrazów na literę B / strona 3

Definicja słowa: babuwizmach
(...) bronić swoich racji. Są również bardzo pracowite i niezwykle odporne na trudy życia na wsi. Często są też bardzo towarzyskie i lubią dzielić się swoją mądrością i doświadczeniem z młodszymi pokoleniami.W jaki sposób babuwizmach wpływa na życie kobiet na wsi?Babuwizmach jest ważnym elementem życia na wsi. Kobiety, które przejawiają tę postawę, są szanowane i podziwiane przez swoje społeczności. Dzięki swojej niezależności i siły charakteru, są w stanie przetrwać trudne sytuacje i radzić sobie z codziennymi (...)

Definicja słowa: babochłopami
(...) podstawie płci. Wyrażanie emocji czy wykonywanie różnych zadań nie powinno być uważane za coś nieodpowiedniego dla mężczyzn czy kobiet.Podsumowując, termin "babochłopami" jest używany w sposób pejoratywny na mężczyzn, którzy wykazują cechy uważane za typowo kobiece. Może wynikać z negatywnego postrzegania mężczyzn, którzy nie odpowiadają stereotypom męskości, jednak warto pamiętać, że każdy człowiek jest wyjątkowy i nie powinien być oceniany na podstawie płci czy wykonywanych działań.

Definicja słowa: babuinami
(...) im nieco groteskowy wygląd. Ich futro jest zazwyczaj szare lub brązowe, a na niektórych częściach ciała (np. na pośladkach) mogą mieć czerwone lub fioletowe plamy.Zachowanie i tryb życiaBabuiny są zwierzętami stadnymi, które żyją w grupach liczących od kilkunastu do nawet kilkuset osobników. W skład tych grup wchodzą samce, samice i młode. Samce są zazwyczaj większe i silniejsze od samic, a także posiadają charakterystyczne kołnierze z włosów na szyi. Babuiny są aktywne głównie w dzień, a nocą odpoczywają (...)

Definicja słowa: babuniny
(...) i siwizny oraz wyraźnego pyska z dużymi kłami. Babuniny są także jednymi z większych małp, osiągając nawet do 1,5 metra długości i ważąc ponad 30 kilogramów.Zachowanie babuninBabuniny są zwierzętami socjalnymi, żyjącymi w grupach liczących od kilkunastu do kilkudziesięciu osobników. W obrębie grupy panuje hierarchia, a samiec alfa jest najważniejszym i najbardziej szanowanym osobnikiem. Babuniny są także bardzo inteligentne i sprytne, potrafią wykorzystywać narzędzia oraz uczyć się od siebie nawzajem. (...)

Definicja słowa: babuleńko
(...) najbliższych.Przykłady użycia słowa "babuleńko"Słowo "babuleńko" jest często stosowane w codziennych rozmowach z dziećmi, na przykład: "Co tam u ciebie, babuleńko?", "Kocham cię, babuleńko" lub "Nie płacz, babuleńko, wszystko będzie dobrze". Można je również usłyszeć w rozmowach z ukochanymi zwierzętami, takimi jak koty czy psy: "Kto to jest, babuleńko?", "Chodź, babuleńko, zjemy razem kolację" lub "Kocham cię, babuleńko, jesteś moim najlepszym przyjacielem".PodsumowanieSłowo "babuleńko" jest uroczą i (...)

Definicja słowa: baborowskiej
(...) baborowska kuchnia. W niektórych regionach Polski, słowo to może być również używane jako synonim słowa "wiejski" lub "wiejski styl".Baborowskiej w kulturzeSłowo "baborowskiej" często pojawia się w polskiej kulturze, szczególnie w literaturze i filmach. Może ono stanowić element charakterystyczny dla bohaterów lub opisywanych miejsc. Słowo to może także być wykorzystane w celach humorystycznych lub satyrycznych, jako symbol prostoty i wiejskiego stylu życia.PodsumowanieBaborowskiej jest odmianą słowa (...)

Definicja słowa: babuwizm
(...) twórcą był François-Noël Babeuf, który był jednym z przywódców rewolucji francuskiej. Nazwa doktryny pochodzi od jego nazwiska. Babuwizm jest uznawany za jedną z odmian socjalizmu utopijnego, a także jako wczesna forma komunizmu. Głównym założeniem babuwizmu było stworzenie idealnego społeczeństwa, w którym panowałby równy podział dóbr i władzy. Babeuf wierzył, że ludzie powinni żyć w harmonii i solidarności, a nie w walce o przetrwanie. Dlatego też głosił ideę walki klas, która miała doprowadzić do (...)

Definicja słowa: babulą
(...) się dobrze.Niektóre babule są również znane z umiejętności gotowania tradycyjnych potraw i przekazywania rodzinnych przepisów na kolejne pokolenia. Ich kuchnia jest pełna smaków i aromatów, które przywołują wspomnienia i budzą pozytywne emocje. Babule są również bardzo dbałe o swoje otoczenie, często ozdabiając swoje mieszkania roślinami i drobnymi pamiątkami z przeszłości.Jednak niektóre osoby mogą używać słowa "babula" w sposób pejoratywny, sugerując, że jest to kobieta przestarzała i nieświadoma nowych (...)