Definicje wyrazów na literę O / strona 2

Definicja słowa: obcisłościami
(...) do stanu, w którym coś jest bardzo ciasne, dopasowane lub przylegające do ciała lub innej powierzchni. Może to dotyczyć ubrań, butów, bielizny, a także innych przedmiotów, które są wykonane z materiałów o małej elastyczności lub nieposiadających regulacji rozmiaru.Obcisłości mogą być uciążliwe i niekomfortowe dla osoby, która je nosi. Mogą powodować ucisk i krępowanie ruchów, a także powodować dyskomfort i ból. Dlatego też ważne jest, aby wybierać odpowiednie rozmiary ubrań i butów, które będą odpowiednio (...)

Definicja słowa: obcinałybyśmy
(...) znaczeń w zależności od kontekstu, w jakim jest używane.Zastosowanie słowa "obcinać"Słowo "obcinać" jest bardzo często używane w codziennym języku, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Może ono oznaczać różne czynności, na przykład: Obcinanie włosów - czynność polegająca na skracaniu lub modelowaniu fryzury za pomocą nożyczek lub maszynki. Obcinanie gałęzi drzewa - usuwanie niepotrzebnych lub uszkodzonych części drzewa w celu poprawienia jego wyglądu lub bezpieczeństwa. Obcinanie paznokci - skracanie paznokci (...)

Definicja słowa: obciosuje
(...) ich długość. Może również dotyczyć mebli, gdzie usuwa się pewne elementy, by zmienić ich wygląd lub dostosować do nowych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc, obciosuje oznacza dokonywanie cięć lub zmniejszanie czegoś w celu uzyskania pożądanego efektu.Termin ten może również odnosić się do działań podejmowanych w celu zmniejszenia ilości czegoś, na przykład obciosuje się wydatki, aby zmniejszyć koszty lub obciosuje się czas pracy, aby zwiększyć wydajność. W takim przypadku słowo to jest używane w kontekście (...)

Definicja słowa: obcinałaś
(...) konkretnych zastosowań. W przypadku obcinania tkanin, ważne jest również stosowanie odpowiedniej techniki, aby uniknąć zniekształcenia materiału.Akapit 5W języku potocznym, "obcinałaś" może również oznaczać oszczędzanie lub ograniczanie wydatków. Można powiedzieć, że ktoś "obcina" swoje wydatki, gdy stara się oszczędzać lub zmniejszać swoje wydatki. Jest to jednak używane w nieoficjalnym kontekście i nie jest to dokładna definicja tego słowa.Akapit 6Podsumowując, "obcinałaś" jest odmianą czasownika "obcinać", (...)

Definicja słowa: obełganiom
(...) w celu wywołania śmiechu u innych. Czasami obełganiom może być także wynikiem braku umiejętności komunikacyjnych i radzenia sobie z konfliktami w sposób konstruktywny.Jak reagować na obełganiom?Jeśli jesteś ofiarą obełganiom, ważne jest, aby nie bagatelizować tej sytuacji i nie uważać jej za coś normalnego. Nie bądź bierny i nie toleruj takiego zachowania. Możesz wyraźnie powiedzieć osobie, która się ciebie obełga, że nie akceptujesz tego i prosić o zaprzestanie. Jeśli sytuacja się powtarza, warto porozmawiać (...)

Definicja słowa: obcość
(...) jest oddzielona od reszty społeczeństwa. Może to być spowodowane różnicami kulturowymi, językowymi, religijnymi czy etnicznymi. Osoby, które czują się obce w danym środowisku, mogą odczuwać izolację i brak akceptacji. Jest to często problemem dla imigrantów, którzy muszą przystosować się do nowego kraju i kultury. Obcość może także dotyczyć mniejszości etnicznych lub religijnych, które są traktowane jako "inne" przez większość społeczeństwa. Obcość jako przeciwność swojskości Kolejnym aspektem obcości (...)

Definicja słowa: obełgiwaliby
(...) konkretnych dowodów na twierdzenia. Warto również uważnie obserwować zachowanie osoby i zwracać uwagę na jej intencje.Jak radzić sobie z obełgiwaliby?Jeśli podejrzewamy, że ktoś próbuje nas obełgać, warto zachować czujność i nie dawać się zwieść manipulacjom. Jeśli jesteśmy pewni, że ktoś nas oszukuje, warto wyjawić prawdę i ujawnić jego działania. W przypadku, gdy podejrzewamy, że sami padamy ofiarą obełgiwaliby, warto szukać wsparcia u zaufanych osób lub specjalisty, który pomoże nam rozpoznać i poradzić (...)

Definicja słowa: obejmującemu
(...) czegoś fizycznegoPonadto, obejmujący może mieć również znaczenie fizyczne. Może oznaczać działanie polegające na objęciu czegoś lub kogoś swoimi ramionami lub rękami. Może to być wyraz miłości, troski lub pocieszenia. Może również oznaczać chęć ochrony przed niebezpieczeństwem lub zagrożeniem.Objęcie w kontekście emocjonalnymWreszcie, obejmujący może mieć również znaczenie emocjonalne. Może oznaczać przyjęcie kogoś lub czegoś do swojego serca, otoczenie go swoją miłością i wsparciem. Może to być również (...)