Definicje wyrazów na literę W / strona 4

Definicja słowa: Walerianowo
(...) Dzięki temu jest to idealne miejsce dla osób ceniących wypoczynek na łonie natury. W okolicy znajduje się również wiele atrakcji turystycznych, takich jak zabytkowe pałace czy rezerwaty przyrody.Kolonia ta jest również ważnym ośrodkiem rolniczym, jednakże gospodarstwa rolne są tutaj bardziej nowoczesne i zmechanizowane. Dzięki temu produkcja rolna jest bardziej efektywna, a produkty z Walerianowa są znane i cenione na rynku.Walerianowo jest także miejscem, w którym odbywają się liczne imprezy kulturalne (...)

Definicja słowa: wahadło
(...) własnego ciała lub przy użyciu specjalnych przyrządów, takich jak hula hop czy drążki. Ćwiczenie to pozwala na wzmocnienie mięśni brzucha, nóg i ramion, a także poprawę koordynacji ruchowej i gibkości ciała.Wahadło w teorii Umberto EcoW teorii "Foucault'a" Umberto Eco, wahadło jest ważnym symbolem, który odnosi się do koncepcji ciągłego ruchu i zmiany. Według Eco, wahadło symbolizuje nieustanny proces przemian i odmierzanie czasu, który jest nieodłącznym elementem ludzkiego życia. Wahadło jest również (...)

Definicja słowa: wałaszeni
(...) również natknąć się na różnego rodzaju atrakcje, które przyciągają uwagę i zachęcają do zatrzymania się na dłużej. Mogą to być na przykład uliczni artyści, kawiarnie na świeżym powietrzu czy ciekawe graffiti na murach.PodsumowaniePodsumowując, "wałaszeni" to odmiana słowa wałaszyć, które oznacza przemieszczanie się w celu zabawy i rozrywki. Jest to popularne wśród młodzieży słowo, które wywodzi się prawdopodobnie z języka potocznego lub slangowego. Ważnymi cechami "wałaszenia" są spontaniczność, brak (...)

Definicja słowa: Waldkowy
(...) magicznym, gdzie można spotkać duchy i inne nadprzyrodzone istoty.Według legendy, Waldkowy zostały założone przez starożytnych druidów, którzy mieli tu swoje sanktuarium. Miejsce to było uważane za święte i dostępne tylko dla wybranych. Wraz z upływem czasu, druidzi zniknęli, a Waldkowy stały się miejscem zamieszkania dla ludzi, którzy szukali spokoju i ucieczki od cywilizacji.Obecnie w Waldkowach mieszka zaledwie kilkuset mieszkańców, głównie starszych osób, które od pokoleń przekazują sobie tajemnicze (...)

Definicja słowa: wałbrzyskimi
(...) wszystko, co jest związane z tym miastem lub pochodzi z niego.Akapit 2Można powiedzieć, że "wałbrzyskimi" są wszyscy mieszkańcy Wałbrzycha, ponieważ to oni tworzą to miasto i są jego częścią. Słowo to może również odnosić się do kultury i tradycji Wałbrzycha, takich jak np. potrawy charakterystyczne dla tego regionu czy też wydarzenia kulturalne organizowane w mieście.Akapit 3"Wałbrzyskimi" może być również architektura i zabytki Wałbrzycha, które są nieodłączną częścią krajobrazu miasta. Przykładem takiego (...)

Definicja słowa: Wagner
(...) Siatkowej. W 2008 roku został uhonorowany tytułem Honorowego Członka Polskiego Związku Piłki Siatkowej za swoje zasługi dla rozwoju tej dyscypliny sportu w Polsce.

Definicja słowa: wadziłaby
(...) utrudniania lub powodowania kłopotów.Wadziłaby - definicjaWadziłaby jest odmianą czasownika wadzić, który oznacza czynność przeszkadzania, utrudniania lub powodowania kłopotów. Jest to słowo pochodzące z języka polskiego, używane głównie w potocznym języku mówionym. Często spotykane w rozmowach między ludźmi, zwłaszcza w sytuacjach, gdy jedna osoba narzeka na zachowanie drugiej.Wadziłaby jest formą czasu przeszłego, odnoszącą się do kobiety lub dziewczyny, która w przeszłości przeszkadzała, utrudniała (...)

Definicja słowa: wadowskie
(...) i anegdoty związane z miastem.Podsumowując, wadowskie to nie tylko określenie geograficzne, ale przede wszystkim symbol miasta Wadowice i wszystkiego, co jest z nim związane. To miejsce, które ma swoją duszę i niepowtarzalny klimat, przyciągające turystów z całego świata. Warto odwiedzić Wadowice i poznać jego urok, aby zrozumieć, dlaczego jest tak ważne dla Polaków.