Co to jest jabłczankę (definicja)?

Czy wiesz już co to jest jabłczankę?

Inne definicje:

kablom
(...) też kable sieciowe.Akapit 3Kablom jest niezbędnym elementem w dzisiejszym świecie cyfrowym, ponieważ większość urządzeń elektronicznych wymaga połączenia z innymi urządzeniami lub z internetem. Kable są wykorzystywane do przesyłania danych, sygnałów audio i wideo, zasilania urządzeń czy też do połączenia z siecią internetową. Bez kabli wiele urządzeń nie byłoby w stanie funkcjonować.Akapit 4Kablom są wykorzystywane również w przemyśle, gdzie są nieodłącznym elementem w procesie produkcji. Kable elektryczne (...)

ceratoniach
(...) ta jest bezglutenowa, co sprawia, że jest idealna dla osób z nietolerancją glutenu. Jest również bogata w składniki odżywcze i ma niski indeks glikemiczny, co czyni ją idealnym składnikiem dla osób dbających o zdrową dietę.W skrócie, ceratoniach jest rośliną o wielu zastosowaniach i właściwościach. Jest wykorzystywana w kuchni, medycynie i przemyśle spożywczym. Jej nasiona są bogate w składniki odżywcze i mogą przynieść wiele korzyści dla zdrowia. Dzięki swoim właściwościom jest coraz bardziej popularna (...)

sadu
(...) większe i bardziej zróżnicowane. Wiele sadów korzysta z systemów nawadniających, a także stosuje różnego rodzaju środki ochrony roślin, aby zabezpieczyć plony przed szkodnikami i chorobami.W sadach pracuje się przez cały rok, jednak najważniejsze prace związane z uprawą i pielęgnacją drzew odbywają się w okresie wiosenno-letnim. W tym czasie przeprowadza się m.in. cięcie drzew, nawożenie, a także zwalczanie szkodników i chorób. Kolejnym ważnym etapem jest zbieranie owoców, które odbywa się w okresie letnim (...)

ceratonia
(...) są wykorzystywane do produkcji syropów, mąki i gumy roślinnej, znanej jako karob. Karob jest często stosowany jako substytut kakao, ponieważ jest bezkofeinowy i nie zawiera alergenów. Miąższ z ceratonii jest również wykorzystywany w produkcji kosmetyków i leków. Poza tym, drzewo to jest również wykorzystywane w produkcji papieru, jako drewno konstrukcyjne i do wyrobu mebli.Ceratonia w medycynie ludowejW medycynie ludowej ceratonia jest wykorzystywana jako środek na biegunkę, problemy z żołądkiem oraz (...)

machometru
(...) Ernsta Macha. Jest on wykorzystywany w różnych dziedzinach naukowych, takich jak aerodynamika, hydrodynamika czy też w lotnictwie.Machometr składa się z dwóch części: ruchomej i nieruchomej. Część ruchoma jest wyposażona w wskazówkę, która przesuwa się po skali w zależności od siły i prędkości ruchu macha. Natomiast część nieruchoma zawiera skalę pomiarową oraz elementy, które pozwalają na ustawienie odpowiedniej wartości macha do pomiaru.Pomiar siły i prędkości ruchu macha jest bardzo ważny w wielu dziedzinach (...)

obełgałaś
(...) nie brać sobie do serca tych słów i nie odpowiadać na nie agresją. Lepiej skupić się na sobie i swoich pozytywnych cechach, a ignorowanie obełg może zniechęcić osobę do ich dalszego używania.

łabiszyńskich
(...) kujawsko-pomorskimOdmiana słowa "łabiszyński"Słowo "łabiszyński" jest odmianą przymiotnika "łabiszyn" i jest związane z miejscowością Łabiszyn, położoną w województwie kujawsko-pomorskim. Jest to jedno z popularniejszych słów, które odnoszą się do tej konkretnego miejsca i jest używane zarówno przez mieszkańców, jak i osoby z zewnątrz.Pochodzenie słowaSłowo "łabiszyński" wywodzi się od nazwy miejscowości Łabiszyn, która z kolei pochodzi od staropolskiego imienia "Łabisz" lub "Łabisław". Pierwsze wzmianki (...)

sacharymetrami
(...) pomiaru stężenia cukru. Sacharymetry wykorzystują siłę wyporu, czyli zasadę Archimedesa, aby określić gęstość roztworu i na tej podstawie wyświetlić wartość stężenia cukru na skali.ZastosowanieSacharymetry są niezwykle ważnymi urządzeniami w przemyśle spożywczym, gdzie kontrola stężenia cukru jest niezbędna w procesie produkcji. Są one wykorzystywane do pomiaru stężenia cukru w sokach, napojach, konserwach, słodyczach, dżemach oraz wielu innych produktach spożywczych. Dzięki sacharymetrom producenci mogą (...)