Definicje wyrazów na literę R

Definicja słowa: radarzyści
(...) muszą posiadać także umiejętność szybkiego podejmowania decyzji w stresowych sytuacjach.Ponadto, radarzyści są odpowiedzialni za utrzymanie i konserwację radarów. Regularnie przeprowadzają oni przeglądy i testy urządzeń, aby upewnić się, że są one w pełni sprawne. W przypadku wykrycia jakichkolwiek usterek, muszą szybko i skutecznie je naprawić, aby zapewnić ciągłość pracy radaru.Podsumowując, radarzyści są niezwykle ważnymi i niezastąpionymi osobami w dziedzinie lotnictwa, żeglugi oraz wojskowości. To (...)

Definicja słowa: rabowałabym
(...) bezprawnie i przemocą odbiera lub zabiera coś innemu, często w celu osobistego zysku.Rabowałabym - definicja słowaRabowałabym jest odmianą czasownika rabować, który oznacza działanie polegające na bezprawnym i przemocowym odbieraniu lub zabieraniu czegoś innego. Jest to czynność, która jest uznawana za przestępstwo i może być karana przez prawo.W języku potocznym, rabowałabym jest używane w formie zdrobniałej, co może sugerować, że osoba, która się tym posługuje, nie traktuje tej czynności jako poważnego (...)

Definicja słowa: radcostwo
(...) swoją żoną, a także samo stanowisko radcy.W dawnych czasach, radcostwo było jednym z najważniejszych urzędów w państwie. Radca wraz ze swoją żoną mieli za zadanie doradzać władcy w sprawach politycznych, gospodarczych oraz społecznych. Byli to ludzie wykształceni, z dużym doświadczeniem i znajomością prawa. Stanowisko to było bardzo prestiżowe i wymagało od radcy oraz jego żony odpowiedzialności oraz lojalności wobec władcy.Radcostwo miało swoje początki w średniowiecznej Europie, jednak największą popularność (...)

Definicja słowa: raczkowałybyśmy
(...) miejsce w przeszłości, ale nie została wykonana z różnych powodów. Słowo "raczkować" wywodzi się od porównania do poruszania się małego dziecka, które dopiero uczy się chodzić i jest nieporadne w swoich ruchach. Podobnie jest z osobami, które "raczkują" w jakiejś dziedzinie - nie są jeszcze w pełni biegłe i pewne w swoich działaniach. W przypadku "raczkowałybyśmy" możemy więc mówić o grupie osób, które w przeszłości mogłyby wykonać jakąś czynność, ale nie były jeszcze na tyle doświadczone lub umiejętne, (...)

Definicja słowa: raczecku
(...) Jego miękki i przyjemny dźwięk oraz pozytywne skojarzenia z tradycyjną polską wsią sprawiają, że jest to popularny i lubiany zwrot w języku polskim.

Definicja słowa: racławiczanami
(...) kościuszkowskiego. W czasie bitwy mieszkańcy Racławic walczyli u boku Tadeusza Kościuszki, co przyczyniło się do ugruntowania ich patriotyzmu i dumy z przynależności do tej miejscowości. Po powstaniu, Racławice zostały zniszczone przez wojska rosyjskie, jednakże mieszkańcy zdołali odbudować swoją miejscowość i kontynuować rozwój.Kultura i tradycjeRacławiczanie są bardzo związani z kulturą i tradycjami swojej miejscowości. Wiele wydarzeń i obchodów jest związanych z historią bitwy pod Racławicami, takich (...)

Definicja słowa: rabulistów
(...) - przebiegłe osoby, które stosują nieuczciwe metodyRabuliści, czyli osoby, które posługują się podstępem i manipulacją w celu osiągnięcia swoich celów, są powszechnie znane jako osoby niegodne zaufania. Słowo to jest odmianą słowa rabulista, które oznacza osobę przebiegłą i nieuczciwą.Tego typu ludzie często wykorzystują swoje umiejętności manipulacji i kłamstwa w życiu zawodowym, aby osiągnąć sukces w biznesie lub karierze. Nie wierzą w uczciwe i legalne sposoby działania, a jedynym celem, który ich (...)

Definicja słowa: radczankach
(...) może być uznane za obraźliwe. Warto również wspomnieć, że "radczanka" może być używana w odniesieniu do konkretnych cech lub zachowań, takich jak: spryt, przebiegłość, przebiegłość, czy chciwość. W tym przypadku odmiana "radczankach" może oznaczać osoby posiadające te cechy lub zachowujące się w taki sposób. Podsumowując, "radczankach" jest odmianą słowa "radczanka", które może mieć kilka znaczeń w zależności od kontekstu. Najczęściej używane jest w odniesieniu do kobiety związanej z miejscowością Radczanki (...)