Co to jest labarum (definicja)?

Czy wiesz już co to jest labarum?

Inne definicje:

ceratomajtki
(...) pracach, gdzie wymagana jest ochrona przed wilgocią lub zabrudzeniami. W dawnych czasach ceratomajtki były popularne wśród rolników, rybaków czy budowlańców, ale obecnie coraz częściej można je spotkać także w codziennym użytkowaniu.Budowa ceratomajtekCeratomajtki składają się z dwóch warstw materiału - zewnętrznej, wykonanej z ceraty lub ceratki, oraz wewnętrznej, zazwyczaj z bawełny lub flaneli. Warstwa wewnętrzna ma za zadanie zapewnić komfort i ochronę przed otarciami, natomiast zewnętrzna chroni (...)

edytory
(...) za wprowadzanie zmian w tekście.Edytory - definicjaEdytory to osoby lub programy, które zajmują się wprowadzaniem zmian w tekście. Jest to bardzo szerokie pojęcie, ponieważ edytorów można znaleźć w różnych dziedzinach, takich jak dziennikarstwo, literatura, film

Gajek
(...) znajduje się wiele ścieżek spacerowych, idealnych dla miłośników aktywnego wypoczynku.Pochodzenie nazwyNazwa Gajek pochodzi od słowa "gaj", które oznacza niewielki, gęsty las. W przeszłości wiele miejscowości w Polsce nosiło nazwę Gajek, gdyż były to tereny porośnięte lasami. Obecnie większość z tych miejsc przekształciła się w miejscowości rolnicze, jednak nazwa Gajek pozostała jako przypomnienie o dawnej przyrodzie tych terenów.PodsumowanieGajek to nazwa, która może odnosić się do kilku miejscowości (...)

uatrakcyjnionej
(...) było autentyczne i przynosiło rzeczywiste korzyści dla odbiorcy, a nie tylko miało na celu manipulowanie jego odczuciami.Uatrakcyjnienie jest również ważnym elementem w marketingu. Dzięki niemu, marka może wyróżnić się na tle konkurencji i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów. Dlatego też firmy często inwestują w kreowanie wizerunku, który będzie uatrakcyjniony i przyciągać uwagę konsumentów. W dzisiejszych czasach, gdzie reklamy i informacje bombardują nas z każdej strony, uatrakcyjnienie jest niezbędne, (...)

kaczyzmów
(...) ale także jako określenie autorytarnego, populistycznego i nacjonalistycznego stylu rządzenia. Jednocześnie, zwolennicy kaczyzmów argumentują, że są one wyrazem silnego przywództwa i konsekwencji w działaniu. Ostatecznie, ocena kaczyzmów pozostaje kwestią sporną i zależy od punktu widzenia i przekonań politycznych osoby używającej tego terminu.

Waganiec
(...) rodzaju imprez kulturalnych i sportowych. Wśród nich warto wymienić Dni Waganca, które odbywają się co roku w lipcu i są okazją do integracji mieszkańców oraz promocji lokalnej kultury i tradycji. W okresie zimowym odbywają się tu także zawody w narciarstwie biegowym, które przyciągają amatorów białego szaleństwa z całego kraju.

racockiej
(...) oznacza trzcinę. Jest to nazwisko szlacheckie, które wywodzi się z Węgier i jest związane z rodem książęcym Racoczi.Racoczi to jedna z najbardziej znaczących rodzin w historii Węgier. Jej początki sięgają XI wieku, a jej przedstawiciele pełnili ważne funkcje polityczne i wojskowe w kraju. Jednym z najbardziej znanym przedstawicielem rodu był Franciszek II Rakoczi, który był przywódcą powstania antyhabsburskiego w XVIII wieku.Odmiana słowa racocki - racockiej - może być używana w różnych kontekstach. Może (...)

hafizy
(...) recytować z pamięci. Hafizy są uważani za wyjątkowo szanowanych i szanujących ludzi w społeczności muzułmańskiej.Osoba, która chce zostać hafizem, musi przejść przez długi i wymagający proces nauki. Najpierw musi nauczyć się czytać i pisać w języku arabskim, ponieważ Koran jest napisany właśnie w tym języku. Następnie musi zapamiętać cały tekst Koranu, składający się z 114 sur, czyli rozdziałów, i ponad 6000 wersetów. Jest to ogromne wyzwanie, dlatego też nie każdy może zostać hafizem.Po zapamiętaniu (...)