Co to jest łabędziowy (definicja)?


Definicja

ładny.

Łabędziowy - piękno i elegancja w jednym

Łabędziowy to słowo, które kojarzy się z pięknem i elegancją. Jest to przymiotnik, którym określamy coś wyjątkowo pięknego, eleganckiego i dostojnego. W języku polskim używamy go w odniesieniu do rzeczy, osób lub sytuacji, które wyróżniają się swoim wyglądem i zachowaniem.

Wielu z nas kojarzy łabędzie z pięknymi, białymi ptakami, które pływają po stawach i jeziorach. Są one symbolem czystości, harmonii i piękna. Dlatego właśnie słowo łabędziowy często jest używane w odniesieniu do czegoś pięknego i niezwykłego. Podobnie jak łabędzie, rzeczy oznaczone tym przymiotnikiem są uważane za wyjątkowo estetyczne i godne podziwu.

Łabędzie są również kojarzone z elegancją i dostojnością. Ich długie szyje i majestatyczny sposób poruszania się sprawiają, że są uważane za symbole elegancji i godności. Dlatego też słowo łabędziowy może odnosić się również do zachowania człowieka, które jest szlachetne, dostojne i godne podziwu.

Słowo łabędziowy jest również często używane w odniesieniu do wyglądu. Możemy powiedzieć, że ktoś ma łabędziową szyję, czyli jest wyjątkowo szczupły i wysoki. Możemy również powiedzieć, że ktoś ma łabędzią sylwetkę, czyli jest elegancki i harmonijny w swoim wyglądzie.

W kulturze popularnej również często pojawia się słowo łabędziowy. W baśniach i bajkach łabędzie są często bohaterami, a ich piękno i elegancja symbolizują dobro i szczęście. W muzyce i literaturze również często pojawiają się odniesienia do łabędzi, jako symbolu piękna i harmonii.

Podsumowując, słowo łabędziowy jest synonimem piękna, elegancji i dostojności. Jest to przymiotnik, którym określamy rzeczy, osoby lub sytuacje, które wyróżniają się swoim wyglądem i zachowaniem. Łabędzie są symbolem piękna i harmonii, dlatego też słowo łabędziowy jest używane w odniesieniu do wszystkiego, co jest wyjątkowo piękne i godne podziwu.

Czy wiesz już co to jest łabędziowy?

Inne definicje:

rabulistyczny
(...) W niektórych przypadkach może być to po prostu umiejętność wykorzystania przepisów w celu obrony swoich praw i interesów. W takim przypadku osoba rabulistyczna może być postrzegana jako sprytna i zręczna w działaniu.Termin "rabulistyczny" może być również używany w odniesieniu do działań lub zachowań, które są sprzeczne z zasadami etyki lub moralności. W takim przypadku osoba rabulistyczna może być postrzegana jako osoba, która działa w sposób nieetyczny lub niezgodny z normami społecznymi.Podsumowując, (...)

abdykowalibyśmy
(...) rodzinie.Przykłady abdykacji w historiiW historii wiele osób decydowało się na abdykację ze względów politycznych, religijnych lub osobistych. Jednym z najbardziej znanych przykładów jest abdykacja cesarza rzymskiego Nerona w 68 roku naszej ery. Nero zrzekł się władzy po wybuchu powstania w Galii, aby uniknąć konfrontacji z armią i śmiercią. Innym znanym przykładem jest abdykacja króla Anglii Edwarda VIII w 1936 roku, który zrezygnował z tronu dla miłości do amerykańskiej rozwódki Wallis Simpson.Abdykacja (...)

dakkijczyku
(...) promować ich kulturę.Akapit 6Podsumowując, dakkijczyk to termin odnoszący się do mieszkańców Dakkij, regionu o bogatej historii i kulturze. Dakkijczycy są ludem gościnnym i otwartym na innych, ale jednocześnie wciąż zachowują swoją tożsamość i tradycje. Niestety, borykają się z różnymi problemami, dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich sytuację i promować ich kulturę na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że termin "dakkijczyk" będzie coraz częściej kojarzony z pozytywnymi wartościami i przyczyni (...)

wadliwy
(...) prowadzić do nieprzewidzianych konsekwencji.Pojęcie wadliwości jest szerokie i może dotyczyć różnych dziedzin, takich jak technologia, produktywność, prawo czy etyka. W przypadku technologii, wadliwe oprogramowanie lub urządzenia mogą powodować awarie lub utrudniać korzystanie z nich. Wadliwe produkty, takie jak samochody, mogą być niebezpieczne dla użytkowników lub innych osób na drodze. Natomiast wadliwe działanie w prawie lub etyce może prowadzić do nieuczciwych lub nielegalnych działań.Wadliwość może (...)

fabularyzującego
(...) i sztuce, ponieważ pozwala na stworzenie spójnego i ciekawego dzieła. Autor musi zadbać o to, aby elementy fabularne były logiczne i dobrze skonstruowane, aby czytelnik mógł wczuć się w historię i zrozumieć jej przebieg. Wprowadzenie odpowiednich zwrotów akcji oraz napięcia sprawia, że fabularyzujący tekst staje się wciągający i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.Wprowadzanie elementów fabularnych jest również ważnym elementem w marketingu i reklamie. Firmy często wykorzystują fabularyzujące (...)

tachyfrenicznymi
(...) greckiego. Wywodzi się od słów "tachys" oznaczającego szybki i "phren" oznaczającego umysł. Słowo to odnosi się do osób, które charakteryzują się szybkim tempem myślenia i działania, a także wysoką inteligencją.Osoby tachyfreniczne są zazwyczaj bardzo inteligentne i kreatywne. Mają zdolność do szybkiego przetwarzania informacji i wykorzystywania ich w praktyce. Często są to osoby o wyjątkowych zdolnościach, które potrafią szybko uczyć się nowych rzeczy i rozwiązywać problemy.Jedną z cech charakterystycznych (...)

racuszku
(...) większe, okrągłe placki. Istnieje również wiele różnych przepisów na racuszki, które różnią się dodatkowymi składnikami, takimi jak jabłka, rodzynki czy kawałki owoców.Racuszki są lubiane przez dzieci i dorosłych ze względu na swój słodki smak i miękką konsystencję. Są łatwe i szybkie w przygotowaniu, co czyni je idealnym daniem na szybkie śniadanie lub podwieczorek. W wielu polskich domach racuszki są również tradycyjnym daniem podawanym podczas świąt, takich jak Wielkanoc czy Boże Narodzenie.Podsumowując, (...)

cerowało
(...) przypadku uszkodzeń skóry. W takim przypadku, zamiast tkaniny, używa się specjalnych łat skórzanych lub kleju przeznaczonego do cerowania skóry. Wymaga to większej precyzji i umiejętności, ponieważ skóra jest bardziej delikatna i podatna na zniszczenia. Jednak dobrze wykonane cerowanie skóry może przywrócić jej pierwotny wygląd i wydłużyć jej żywotność.Akapit 5Cerowanie jest również popularne wśród miłośników mody, którzy chcą nadać swoim ubraniom oryginalny wygląd. Dziury w jeansach czy kurtkach mogą (...)