Co to jest łabędzki (definicja)?


Definicja

Łabędzki - co to jest?

Łabędzki to słowo, które może odnosić się do wielu różnych znaczeń. Może być to nazwisko, przymiotnik lub zwyczajowa nazwa miejsca. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu słowu, aby lepiej zrozumieć jego znaczenie.

Adam Łabędzki - polski żużlowiec

Jednym z najbardziej znanych przedstawicieli nazwiska Łabędzki jest Adam Łabędzki. Urodził się w 1972 roku i jest polskim żużlowcem. W swojej karierze zdobył wiele sukcesów, m.in. dwukrotnie wygrywając Indywidualne Mistrzostwa Polski w 1997 i 2002 roku. Jest również wielokrotnym reprezentantem Polski w rozgrywkach drużynowych.

Tadeusz Łabędzki - polski polityk

Kolejną osobą związaną z nazwiskiem Łabędzki jest Tadeusz Łabędzki. Urodził się w 1917 roku i był polskim politykiem, działaczem narodowym. W czasie II wojny światowej działał w konspiracji, a po wojnie był jednym z założycieli organizacji "Wolność i Niezawisłość". Niestety, w 1946 roku został zamordowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

Przymiotnik "łabędzki" od Łabęd

Przymiotnik łabędzki jest również używany jako określenie miejscowości lub obiektów związanych z nazwą Łabędy. Jest to dzielnica miasta Gliwice oraz wieś w województwie śląskim. W Gliwicach znajduje się również Jezioro Łabędzkie, które jest popularnym miejscem wypoczynkowym i rekreacyjnym dla mieszkańców.

Podsumowanie

Jak widać, słowo łabędzki może mieć różne znaczenia i odnosić się do różnych osób, miejsc czy zjawisk. Może to być nazwisko, przymiotnik lub zwyczajowa nazwa. Warto pamiętać, że każde z tych znaczeń jest ważne i ma swoją historię. Dzięki temu mamy możliwość lepszego poznania kultury, tradycji i ludzi związanych z tym słowem.

Czy wiesz już co to jest łabędzki?

Inne definicje:

Naborowski
(...) był synem polskiego szlachcica i pochodził z Mazowsza. Studiował w Akademii Krakowskiej, a następnie w Padwie. Po powrocie do kraju pracował jako sekretarz dworu królewskiego. Był również radcą królewskim oraz sędzią w Białej Podlaskiej. Jego kariera zawodowa nie przeszkodziła mu jednak w rozwijaniu swojej pasji literackiej.Naborowski jest autorem licznych wierszy, które charakteryzują się bogatym językiem, pełnym metafor i symboli, typowych dla poezji barokowej. Jego utwory często poruszają tematy religijne, (...)

kablują
(...) na zasadzie przesyłania sygnałów elektrycznych lub świetlnych za pomocą kabli. Dlatego też, aby zapewnić prawidłowe działanie i komunikację między urządzeniami, konieczne jest odpowiednie układanie i podłączanie kabli.Istnieją różne rodzaje kablowania, w zależności od rodzaju i przeznaczenia kabli, a także od miejsca, w którym są układane. Przykładowymi rodzajami kablowania są: kablowanie strukturalne, kablowanie pionowe, kablowanie poziome oraz kablowanie pionowo-poziome. Każdy z nich ma swoje specyficzne (...)

tałzenów
(...) wschodniej części Polski. Słowo to jest także często używane w literaturze i poezji jako synonim dla słowa "tales".Pochodzenie słowa "tałzenów" jest niejasne, jednak można przypuszczać, że wywodzi się ono od niemieckiego słowa "talen", które oznacza opowiadać lub bajkować. Możliwe, że zostało ono zaadaptowane przez Polaków i przekształcone w bardziej charakterystyczną dla nas formę - "tałzenów".W języku potocznym "tałzenów" jest często używane jako eufemizm dla słowa "kłamca" lub "mówca nieprawdy". Może (...)

paczkowianka
(...) wyzwań. Wiele z nich prowadzi własne firmy lub pracuje w lokalnych zakładach, przyczyniając się do rozwoju miasta.Paczkowianki są również bardzo aktywne społecznie. Wiele z nich angażuje się w działalność charytatywną i pomaga potrzebującym. Są też członkiniami licznych stowarzyszeń i organizacji, które działają na rzecz rozwoju Paczkowa i jego mieszkańców. Dzięki temu miasto jest pełne różnorodnych wydarzeń i imprez, które przyciągają turystów z całej Polski.Jedną z najważniejszych cech paczkowianek (...)

zabsorbowałbyś
(...) W niektórych sytuacjach, może mieć negatywne znaczenie, np. kiedy ktoś jest zbyt zainteresowany sobą i nie zauważa innych osób. Wtedy możemy powiedzieć, że ta osoba jest zabsorbowana sobą. Natomiast w innych przypadkach, zabsorbować może oznaczać pozytywne wchłonięcie czegoś, co przynosi nam przyjemność i satysfakcję.PodsumowanieZabsorbować jest wyrazem, który ma szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach naszego życia. Oznacza on wchłanianie, pochłanianie lub wciąganie czegoś przez coś innego. Może (...)

rabowałoby
(...) lub "rabowałoby", aby wyrazić złość lub niezadowolenie z określonej sytuacji. Może być także stosowane w ironiczny sposób, np. "rabowałoby się, ale nie ma z czego". W takim kontekście słowo to nie ma już związku z przestępczością, a jedynie służy jako wyrażenie emocji.Podsumowując, "rabowałoby" jest odmianą czasownika "rabować", które oznacza kradzież lub grabież mienia. Jest to słowo potoczne i niepoprawne gramatycznie, ale często używane w mowie codziennej. Może być także stosowane w kontekście emocjonalnym, (...)

ząbkujże
(...) zębami w czasie snu lub do wykonywania ruchów zębami podczas jedzenia. Może to być również określenie dla pewnego rodzaju masażu, w którym wykorzystuje się zęby do delikatnego uciskania skóry lub mięśni.W niektórych przypadkach "ząbkujże" może również oznaczać pokrywanie czegoś ząbkami, na przykład w przypadku ząbkowania dzieci, gdy na ich dziąsłach pojawiają się pierwsze ząbki. Może to być również odniesienie do wyglądu przedmiotu, który posiada ząbkowane krawędzie lub powierzchnię, na przykład

obełgałam
(...) przeszłości użył obelżywego słowa w stosunku do kogoś lub czegoś.Obełgałam jest czasem przeszłym, dlatego często używane jest w kontekście wspomnień lub opowieści, w których opisujemy swoje zachowanie lub zachowanie innych osób. Może to być również wyrażenie skruchy lub żalu za użyte słowa w przeszłości.Obelgi są często używane w sytuacjach konfliktowych lub kłótniach, kiedy emocje biorą górę nad rozsądkiem. Mogą być również wywołane przez złość, zazdrość lub niezadowolenie z siebie lub swojego życia. (...)