Co to jest wywiewie (definicja)?

Czy wiesz już co to jest wywiewie?

Inne definicje:

paciorkowemu
(...) do choroby wywołanej przez bakterię paciorkowca.Paciorkowemu jako chorobaPaciorkowemu jest terminem medycznym, którym określa się chorobę wywołaną przez bakterię Streptococcus. Bakteria ta jest odpowiedzialna za szereg różnych schorzeń, takich jak zapalenie migdałków, zapalenie gardła, czy też inne infekcje układu oddechowego. Chorobę paciorkową można również spotkać w postaci zapalenia skóry, zapalenia stawów czy gorączki reumatycznej.Paciorkowemu a objawyObjawy choroby paciorkowej mogą być różnorodne (...)

wałaszyłbyś
(...) Słowo "wałaszyłbyś" jest odmianą słowa "wałaszyć", które oznacza poruszanie się w sposób nieporządny i niezdarny. Jest to nieformalne słowo, używane w rozmowach z bliskimi lub w sytuacjach nieformalnych. Jego użycie może być żartobliwe lub służyć do zwrócenia uwagi na niezdarność danej osoby w danym temacie. Słowo to wywodzi się od niemieckiego słowa "walzen" i jest często używane w języku polskim.

machlującego
(...) "machlujący" jest odmianą słowa "machlować", które oznacza wykonywanie czynności w sposób nieporządny lub niekompetentny. Jest to termin często używany w potocznym języku i może dotyczyć różnych dziedzin życia. Osoby "machlujące" są zwykle postrzegane jako niepewne siebie lub niekompetentne, jednak może to wynikać z różnych przyczyn, takich jak brak umiejętności lub doświadczenia.

jadącej
(...) polskim. Jadącej w kontekście transportu Jadącej jest często używane w odniesieniu do transportu, czyli wszelkich środków, które umożliwiają przemieszczanie się z jednego miejsca do drugiego. Może to być samochód, rower, pociąg, autobus, a nawet hulajnoga czy deskorolka. Jadącej może dotyczyć również ruchu pieszych, jeśli idą oni w określonym kierunku. W tym kontekście słowo to może być używane w zdaniach takich jak: "Idę na uczelnię, więc jadę piechotą" lub "Będę jechać autobusem na spotkanie". Jadącej (...)

hadziacki
(...) doszło do rozbioru Ukrainy między Rosją a Rzeczpospolitą, a Hadziacz znalazł się w granicach Imperium Rosyjskiego. Miasto straciło swoją pozycję i znaczenie, a unia hadziacka została uznana za nieudaną.Dziedzictwo hadziackieMimo niepowodzenia unii hadziackiej, miasto pozostawiło po sobie ważne dziedzictwo. W Hadziaczu powstały liczne dzieła literackie, naukowe i artystyczne, które miały duży wpływ na rozwój kultury ukraińskiej. W mieście znajdował się także słynny zespół muzyczny, którego członkowie grali (...)

Sądrożyce
(...) że jest to idealne miejsce dla osób ceniących spokój i kontakt z naturą.Pierwsze wzmianki o Sądrożycach pochodzą z XIII wieku, kiedy to wieś należała do biskupstwa wrocławskiego. W kolejnych wiekach zmieniała właścicieli, aż w końcu w 1842 roku została zakupiona przez hrabiego von Reden. W okresie międzywojennym Sądrożyce należały do powiatu oleśnickiego, a po II wojnie światowej weszły w skład województwa wrocławskiego.W Sądrożycach znajduje się zabytkowy kościół pw. św. Michała Archanioła, który został (...)

fabularyzującego
(...) zwrotów akcji, sprawia, że historia staje się bardziej interesująca i intrygująca dla czytelników lub widzów. Dzięki temu fabularyzującego tekstu czytelnik może poczuć się wciągnięty w wydarzenia i zacząć żyć razem z bohaterami.Proces fabularyzowania jest szczególnie ważny w literaturze i sztuce, ponieważ pozwala na stworzenie spójnego i ciekawego dzieła. Autor musi zadbać o to, aby elementy fabularne były logiczne i dobrze skonstruowane, aby czytelnik mógł wczuć się w historię i zrozumieć jej przebieg. (...)

Gajek
(...) pochodzi od słowa "gaj", które oznacza niewielki, gęsty las. W przeszłości wiele miejscowości w Polsce nosiło nazwę Gajek, gdyż były to tereny porośnięte lasami. Obecnie większość z tych miejsc przekształciła się w miejscowości rolnicze, jednak nazwa Gajek pozostała jako przypomnienie o dawnej przyrodzie tych terenów.PodsumowanieGajek to nazwa, która może odnosić się do kilku miejscowości w Polsce, m.in. części wsi Malice, Dymek i Grodzisko. Słowo to pochodzi od "gaju", czyli niewielkiego, gęstego lasu, (...)