Co to jest za (definicja)?


Definicja

Za

Za jest przyimkiem, który pełni wiele funkcji w zdaniu. Może on oznaczać przyczynę, cel, miejsce, czas, sposób, relację przestrzenną lub porządkową oraz wiele innych znaczeń. Jest to bardzo wszechstronne słowo, które pojawia się bardzo często w języku polskim. Jego znaczenie zależy od kontekstu, w jakim jest użyte.

Za

W feudalnej Japonii istniało stowarzyszenie kupieckie o nazwie Za, które było odpowiedzialne za handel i finanse w kraju. Było to bardzo ważne stowarzyszenie, które miało duży wpływ na gospodarkę i politykę Japonii. Członkowie Za mieli wysokie statusy społeczne i cieszyli się wielkim szacunkiem w społeczeństwie feudalnej Japonii.

Za

Za to również nazwa jednej z dzielnic Lublina. Jest to obszar położony w północno-wschodniej części miasta, który był niegdyś ważnym ośrodkiem przemysłowym. W dzielnicy Za znajdowała się m.in. duża cukrownia, która była jednym z głównych pracodawców w mieście. Obecnie dzielnica ta jest ważnym miejscem kulturalnym, w której odbywają się liczne wydarzenia i festiwale.

Za

Za to również nazwa rzeki w Maroku, która jest prawym dopływem rzeki Muluja. Rzeka Za ma długość około 240 km i jest jednym z ważniejszych cieków wodnych w tym kraju. Przepływa przez górzyste tereny, tworząc malownicze krajobrazy. Wzdłuż jej brzegów znajdują się liczne miejscowości, w których można zobaczyć tradycyjne marokańskie budowle i kulturę.

Za

W dawnej Japonii Za było również określeniem stowarzyszenia kupieckiego, które działało w danym regionie. Było to rodzaj organizacji, która skupiała miejscowych kupców i handlowców. Za miało na celu ochronę interesów swoich członków oraz rozwój handlu w danym regionie. Członkowie Za współpracowali ze sobą, aby osiągnąć lepsze wyniki w biznesie i wspierać rozwój gospodarczy swojego regionu.

Za

Za to również przyimek, który może oznaczać przyczynę lub powód. Może być użyty w zdaniu w taki sposób, że wyraża przyczynę lub powód jakiegoś działania lub zdarzenia. Na przykład: "Nie poszłam na imprezę za złą pogodę" - oznacza, że głównym powodem, dla którego nie poszłam na imprezę, była zła pogoda.

Podsumowując, słowo za ma wiele znaczeń i funkcji w języku polskim. Może oznaczać przyimek, stowarzyszenie kupieckie w feudalnej Japonii, dzielnicę Lublina, rzekę w Maroku lub przyczynę lub powód. Jest to bardzo wszechstronne słowo, które jest często używane w różnych kontekstach. Dlatego warto poświęcić czas, aby poznać wszystkie znaczenia i sposoby użycia tego słowa, aby wzbogacić swoją wiedzę językową i umiejętność porozumiewania się w języku polskim.

Czy wiesz już co to jest za?

Inne definicje:

jadach
(...) jest powszechnie używane w języku polskim, jednak można je spotkać w niektórych regionach kraju lub w nieformalnych rozmowach.Według słownika języka polskiego PWN, jadach oznacza "kogoś, kto się porusza, jedzie". Jest to więc synonim słowa "jadący", jednak brzmi nieco bardziej potocznie i ma bardziej charakterystyczne brzmienie.Słowo jadach można również spotkać w odmianie "jadachy", co oznacza "osoby jadące". Jest to rzeczownik w liczbie mnogiej, który może być używany w kontekście grupy osób podróżujących (...)

ceratomajtki
(...) lub ceratki. Są to materiały wodoodporne i odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też ceratomajtki są często używane w różnego rodzaju pracach, gdzie wymagana jest ochrona przed wilgocią lub zabrudzeniami. W dawnych czasach ceratomajtki były popularne wśród rolników, rybaków czy budowlańców, ale obecnie coraz częściej można je spotkać także w codziennym użytkowaniu.Budowa ceratomajtekCeratomajtki składają się z dwóch warstw materiału - zewnętrznej, wykonanej z ceraty lub ceratki, oraz wewnętrznej, (...)

tachyfrenii
(...) leczeniu tachyfrenii stosuje się terapię farmakologiczną, która ma na celu zmniejszenie pobudzenia i kontrolę nad procesami psychicznymi. Ważne jest również wprowadzenie odpowiednich technik relaksacyjnych, które pomagają w kontrolowaniu impulsywności i emocji. Terapia poznawczo-behawioralna może również być skutecznym sposobem na zmniejszenie objawów tachyfrenii i poprawę funkcjonowania psychicznego.Podsumowując, tachyfrenia jest stanem umysłowym, który charakteryzuje się szybkim myśleniem i mówieniem, (...)

talmudysta
(...) temat Miszny. Studia Talmudu wymagają ogromnego wysiłku intelektualnego i skupienia, ponieważ tekst jest bardzo złożony i wymaga głębokiej analizy.Współczesne znaczenieW dzisiejszych czasach, pojęcie talmudysty może mieć również negatywne konotacje. Osoba, która jest uważana za talmudystę, może być postrzegana jako osoba nieelastyczna, zacietrzewiona w swoim podejściu do religii i niezdolna do dostosowania się do zmieniających się czasów. Jednak dla wielu wyznawców judaizmu, talmudysta jest uosobieniem (...)

tałzenów
(...) to polskie słowo, które jest odmianą wyrazu "tałes". Jest to określenie, które jest stosowane w języku potocznym i regionalnym, głównie na terenie wschodniej części Polski. Słowo to jest także często używane w literaturze i poezji jako synonim dla słowa "tales".Pochodzenie słowa "tałzenów" jest niejasne, jednak można przypuszczać, że wywodzi się ono od niemieckiego słowa "talen", które oznacza opowiadać lub bajkować. Możliwe, że zostało ono zaadaptowane przez Polaków i przekształcone w bardziej charakterystyczną (...)

nabojnico
(...) za zapłon prochu.Wewnątrz łuski znajduje się także pocisk, czyli element, który jest wystrzeliwany z broni. Pocisk może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od rodzaju broni i przeznaczenia. Najczęściej jest to metalowa kula lub pocisk zakończony ostro z jednej strony, a z drugiej wyposażony w spłaszczony ogon.W niektórych nabojnicach znajduje się także wypełnienie, czyli materiał, który jest umieszczony między prochem a pociskiem. Może to być między innymi materiał zapalający lub środek smarny, (...)

nabojom
(...) krajach, nabojom są również wykorzystywane do polowań na zwierzęta, jednak w Polsce jest to zabronione.PodsumowanieNabojom to małe, ale niezwykle ważne elementy broni palnej, które składają się z pocisku, prochu, łuski i zapłonnika. W zależności od kalibru i przeznaczenia, nabojom są wykorzystywane przez wojsko, służby mundurowe, myśliwych oraz amatorów sportów strzeleckich. Są one nieodłącznym elementem broni i bez nich, broń nie mogłaby spełniać swojej funkcji. Dlatego też, nabojom są bardzo istotnym (...)

wałaszyli
(...) celu uzyskanie korzyści finansowej lub materialnej poprzez wykorzystanie nieuczciwych metod. Przykładem może być wyłudzenie kredytu lub pożyczki na podstawie fałszywych dokumentów lub informacji. Innym przykładem może być wyłudzenie danych osobowych lub poufnych informacji w celu ich późniejszego wykorzystania w nieuczciwy sposób.Wałaszyli może również dotyczyć działań mających na celu uniknięcie płacenia podatków lub innych opłat. Przykładem może być ukrywanie dochodów lub fałszowanie dokumentów w celu (...)