Definicje wyrazów na literę K / strona 3

Definicja słowa: kabulski
(...) dynamicznie rozwijające się miasto, będące centrum kultury, handlu i polityki w Afganistanie.Kabulski - kulturaKultura kabulskiego miasta jest bardzo bogata i zróżnicowana, co wynika z wieloletniej historii i wpływu różnych kultur. W mieście znajdują się liczne zabytki, takie jak starożytne budowle, meczety czy pałace, które są świadectwem bogatej przeszłości. Współcześnie w mieście działa wiele muzeów, teatrów, galerii sztuki oraz innych instytucji kulturalnych, które promują różnorodność i bogactwo (...)

Definicja słowa: kablionów
(...) takich jak telewizory, komputery, telefony czy routery. Kabliony są również wykorzystywane w budownictwie, jako przewody instalacyjne do oświetlenia lub zasilania urządzeń elektrycznych.Rodzaje kabliKablionów jest wiele rodzajów, różniących się od siebie przede wszystkim zastosowaniem i budową. Wyróżniamy między innymi kable miedziane, aluminiowe, światłowodowe, koncentryczne oraz skrętki. Każdy z nich ma swoje specyficzne właściwości, które decydują o jego zastosowaniu. Na przykład kable miedziane są (...)

Definicja słowa: kaczlin
(...) czasie I wojny światowej. Podsumowanie Kaczlin to słowo, które może odnosić się do dwóch różnych rzeczy. Pierwszą z nich jest roślina z rodzaju kalanchoe, która jest popularna w Polsce jako roślina ozdobna. Drugie znaczenie to wieś położona w województwie wielkopolskim, w której znajduje się m.in. zabytkowy kościół z XVII wieku. Bez względu na to, o której z tych rzeczy mówimy, słowo "kaczlin" kojarzy się z czymś pięknym i naturalnym.

Definicja słowa: kaczliny
(...) terenach wiejskich. W zależności od regionu, może być używane w różnych znaczeniach, jednak ogólnie odnosi się do kaczek lub ich potomstwa.W niektórych regionach kaczliny są określane jako małe, dzikie kaczki, które są często spotykane na polach i łąkach. Mają one zazwyczaj ciemne pióra i są mniejsze od typowych kaczek hodowlanych. W innych miejscach, słowo to może oznaczać po prostu kaczkę w ogólności, bez względu na jej wielkość czy dzikość. Może to być również nazwa dla młodych kaczek, które dopiero (...)

Definicja słowa: kablobetonom
(...) i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co sprawia, że jest idealnym rozwiązaniem do zastosowań w budynkach przemysłowych oraz w miejscach, gdzie występuje duża ilość ruchu.Zastosowanie kablobetonuKablobeton jest powszechnie stosowany w budownictwie przemysłowym i infrastrukturalnym. Jego wykorzystanie jest szczególnie korzystne w przypadku budowy hal produkcyjnych, magazynów, centrów logistycznych, a także w budowie mostów i wiaduktów. Ponadto, coraz częściej wykorzystuje się go również w budynkach mieszkalnych, (...)

Definicja słowa: kacznikiem
(...) pojęcie stosowane w językoznawstwie i dotyczy zmiany formy słowa w zależności od przypadku, liczby, rodzaju i czasu. Kacznik jest jedną z wielu odmian słowa "kaczka" i jest używany w kontekście gramatycznym.W języku polskim istnieje wiele odmian słowa "kaczka", a kacznik jest jedną z najczęściej używanych. Jest to forma odmiejscowa, czyli odmiana wskazująca na miejsce. W przypadku kacznika wskazuje na miejsce, w którym znajduje się kaczka lub miejsce, do którego się ona przemieszcza. Podobnie jak w przypadku (...)

Definicja słowa: kablu
(...) dziedzinach, m.in. w telekomunikacji, elektronice, przemyśle, medycynie czy transporcie. Bez kabli nie byłoby możliwe korzystanie z telefonów, telewizorów, komputerów czy też samochodów. Są one również niezbędne w budynkach mieszkalnych i biurowych, gdzie służą do zasilania urządzeń elektrycznych oraz przesyłania sygnałów internetowych.Budowa kabliKabli składają się z rdzenia, izolacji oraz osłony. Rdzeń jest najważniejszym elementem kabla, ponieważ to przez niego przesyłane są sygnały. Może być wykonany (...)

Definicja słowa: kablowania
(...) temat różnych rodzajów kabli i sposobów ich połączenia, a także umiejętności precyzyjnego układania przewodów. Osoba zajmująca się kablowaniem powinna także znać podstawowe zasady bezpieczeństwa i przepisów dotyczących instalacji elektrycznych. W zależności od zastosowania, może być również wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu i narzędzi.PodsumowanieKablowanie jest niezbędnym procesem w dzisiejszym świecie, pozwalającym na przesyłanie sygnałów i prądu w różnych dziedzinach życia. Wymaga ono precyzji, (...)