Definicje wyrazów na literę L / strona 2

Definicja słowa: labiryntami
(...) sytuacjach trudno jest znaleźć wyjście lub rozwiązanie, a nasze myśli i emocje są splątane i niejasne.Akapit 3Labirynty mogą być również miejscem, w którym tracimy orientację i nie wiemy, co jest prawdziwe, a co fałszywe. W przenośnym znaczeniu, labiryntami nazywamy także zawiłe i skomplikowane kłamstwa, manipulacje czy intrygi. W takich sytuacjach trudno jest rozróżnić fakty od fałszu, a nasza percepcja jest zniekształcona i myląca.Akapit 4Niektórzy uważają, że labiryntami są również nasze umysły, pełne (...)

Definicja słowa: labidziliście
(...) jest używane głównie wśród młodzieży. Słowo to jest bardzo charakterystyczne dla dialektu śląskiego i nie jest powszechnie znane w innych regionach Polski.Pochodzenie słowaSłowo labidzić pochodzi od niemieckiego

Definicja słowa: ladana
(...) w specjalnych suszarniach. Następnie, aby uzyskać czystą "ladanę", żywicę poddaje się procesowi destylacji. W ten sposób otrzymuje się cenny produkt, który jest wykorzystywany w różnych dziedzinach. Zastosowanie "ladany" w medycynie i kosmetyce "Ladana" od wieków jest wykorzystywana w medycynie naturalnej. Jest ona bogatym źródłem substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym oraz przeciwgrzybiczym. W medycynie ludowej wykorzystywana jest jako środek na bóle reumatyczne, do leczenia infekcji (...)

Definicja słowa: labiryntowatych
(...) do rozpoznania i identyfikacji.Labiryntowate rośliny są często spotykane w lasach i na łąkach, ale również w ogrodach i parkach. Są popularnymi roślinami ozdobnymi, ze względu na swoją niezwykłą strukturę. Wiele gatunków jest również wykorzystywanych w medycynie ludowej, ze względu na swoje właściwości lecznicze.Wiele roślin labiryntowatych jest jednorocznych lub dwuletnich, ale są również gatunki wieloletnie. Charakteryzują się szybkim wzrostem i są bardzo odporne na trudne warunki środowiskowe. Niektóre (...)

Definicja słowa: ladanów
(...) nacięcie łodyg i liści rośliny. Następnie jest ona suszona i przetwarzana w celu uzyskania ladanów. Substancja ta ma charakterystyczny zapach i jest lepka w dotyku. W medycynie naturalnej stosuje się ją w postaci maści, olejku lub wyciągu do użytku zewnętrznego.Ladanów posiada wiele właściwości leczniczych. Jest on skutecznym środkiem przeciwzapalnym, który działa na skórę i błony śluzowe. Ma także działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, dlatego jest często stosowany w leczeniu infekcji skórnych. (...)

Definicja słowa: labializowała
(...) labializację. W języku rosyjskim, labializacja jest często wykorzystywana w wymowie spółgłosek, takich jak "p" i "f". W języku japońskim, dźwięk "u" jest wytworzony przez labializację warg.Znaczenie labializacji w komunikacjiLabializacja jest ważnym elementem w procesie komunikacji werbalnej. W niektórych językach, może ona mieć znaczenie gramatyczne, czyli wpływać na sposób budowania zdań i wyrażanie różnych znaczeń. Na przykład, w języku polskim, przy użyciu labializacji w spółgłoskach "m" i "b", możemy (...)

Definicja słowa: labelistek
(...) specjalistą od tworzenia i projektowania etykiet, naklejek i innych elementów identyfikacyjnych. Jego praca jest niezwykle istotna dla wizerunku i rozpoznawalności produktów oraz marek na rynku. Wymaga ona połączenia umiejętności artystycznych, wiedzy marketingowej oraz technicznej, a także umiejętności analitycznych i kreatywności.

Definicja słowa: labidzącego
(...) określa zachowanie się w sposób infantylny, niedojrzały i próżny. Słowo to jest często używane w kontekście negatywnym i pejoratywnym, gdyż opisuje zachowania, które są uważane za nieodpowiednie dla osoby dorosłej.Infantylny i niedojrzałyLabidzić jest synonimem słowa "dziecięcy" lub "dziecinny", co oznacza, że osoba labidząca się zachowuje w sposób niedojrzały i infantylny. Może to objawiać się poprzez wygłaszanie infantylnych żartów, używanie dziecinnych słów lub zachowanie się w sposób nieodpowiedni (...)