Co to jest idolką (definicja)?

Czy wiesz już co to jest idolką?

Inne definicje:

sadeckiego
(...) siedziby powiatu sadeckiego. Warto zwrócić uwagę na bogactwo kulturowe i językowe tego regionu, które przyczyniają się do jego wyjątkowości i atrakcyjności dla turystów.

pagerowy
(...) umożliwia ich noszenie przy sobie przez cały czas. Dzięki temu, użytkownik może otrzymać ważną wiadomość w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności posiadania telefonu komórkowego lub dostępu do internetu.Pagerowy może również oznaczać sposób przesyłania wiadomości, czyli za pomocą pagera. W tym przypadku, wiadomość jest wysyłana przez specjalny system radiowy, który dociera do urządzenia pagerowego i wyświetla ją na jego ekranie. Dzięki temu, użytkownik może otrzymać wiadomość nawet w miejscach, gdzie (...)

hakerami
(...) że hakerami można zostać tylko poprzez posiadanie wyjątkowych zdolności, jednak prawda jest taka, że większość z nich zdobyła swoją wiedzę poprzez samokształcenie oraz eksperymentowanie z różnymi technologiami.Ze względu na swoje umiejętności, hakerzy są często poszukiwani przez firmy i instytucje zajmujące się bezpieczeństwem informatycznym. Mogą również pracować jako specjaliści ds. bezpieczeństwa w różnych firmach, gdzie ich zadaniem jest wykrywanie i naprawianie luk w zabezpieczeniach systemów. Jednak (...)

wałaszmyż
(...) być znane większości osób. Jest to odmiana słowa "wałaszyć", które w potocznym języku oznacza "chodzić bez celu", "bezmyślnie wędrować". Jednakże, w zależności od kontekstu, może mieć również inne znaczenie.Etymologia słowaPochodzenie słowa "wałaszmyż" jest dość ciekawe. Wywodzi się ono z gwar mazowieckich i małopolskich, gdzie funkcjonuje jako odmiana słowa "wałaszyć". Słowo to jest z kolei pochodzenia niemieckiego, od słowa "walzen" oznaczającego "toczyć się", "kręcić się". W języku polskim funkcjonuje (...)

walencyjność
(...) różnorodne wyrażenia o różnych znaczeniach. Walencyjność jest jedną z kluczowych cech języka, która pozwala na jego elastyczne i precyzyjne wyrażanie myśli i idei.Rodzaje walencyjnościIstnieją różne rodzaje walencyjności, w zależności od tego, jaki element językowy jest brany pod uwagę. Najczęściej wyróżnia się walencyjność wyrazów, zdania oraz tekstu. Walencyjność wyrazów dotyczy relacji między wyrazem a jego składnikami, czyli morfemami. Walencyjność zdania odnosi się do relacji między wyrazami w zdaniu, (...)

idiomeleonie
(...) lub więcej wyrazów. Jednak w przeciwieństwie do innych rodzajów, w przypadku idiomeleonów często nie jest możliwe rozdzielenie słowa na jego składowe części i zrozumienie ich znaczenia oddzielnie. W tym przypadku całe słowo stanowi jednostkę o własnym znaczeniu i nie można go interpretować w oparciu o znaczenia poszczególnych wyrazów.Przykłady idiomeleonów można znaleźć w wielu językach. W języku polskim jest to na przykład słowo "wysokogórski", które oznacza coś związanego z górami lub "szybkowar", czyli (...)

radców
(...) czyli konsultant, doradca lub specjalista.RadcówRadców to odmiana słowa radca, które oznacza konsultanta, doradcę lub specjalistę. Jest to osoba, która posiada wiedzę i doświadczenie w określonej dziedzinie i udziela porad oraz pomocy innym w jej wykorzystaniu. Słowo "radca" pochodzi od łacińskiego słowa "consiliarius", które oznacza "osobę udzielającą rad i porad". W języku polskim funkcjonuje również forma żeńska tego słowa - "radczyni".Radców można spotkać w różnych dziedzinach życia, takich jak prawo, (...)

jadałoby
(...) Słowo jadałoby jest często stosowane w mowie potocznej, literaturze oraz języku prawnym, aby wyrazić niepewność lub wątpliwość co do przeszłych wydarzeń. Dzięki jego zastosowaniu można budować napięcie lub tajemniczość w opowieści oraz precyzować informacje w dokumentach prawnych.