Co to jest żabach (definicja)?


Definicja

Żabach - definicja

Żabach jest to odmiana słowa "żaba", które w języku polskim oznacza płaz z rzędu bezogonowych. Jest to zwierzę charakterystyczne dla środowiska wodnego, jednak niektóre gatunki mogą również zamieszkiwać ląd. Żabach jest słowem używanym w potocznym języku, często zastępującym bardziej formalne określenie "żaba".

Występowanie

Żabach jest spotykany na całym świecie, jednak największe zróżnicowanie gatunków występuje w strefie tropikalnej. W Polsce można spotkać około 10 gatunków żab, z czego najbardziej rozpowszechnione są żaba trawna i żaba moczarowa. Żabach jest zwierzęciem amfibijnym, co oznacza, że może żyć zarówno w wodzie, jak i na lądzie.

Budowa i wygląd

Żabach posiada charakterystyczne dla żab ciało pokryte gładką skórą. Ich głowa jest płaska, a oczy duże i umieszczone z boków głowy. W porównaniu do innych płazów, żabach posiada dłuższe tylne kończyny, które służą mu do skoków. Ich przednie kończyny są krótsze i służą głównie do chwytania i manipulowania pokarmem. Większość gatunków żab posiada zieloną lub brązową barwę, jednak niektóre mogą również być kolorowe.

Tryb życia

Żabach jest zwierzęciem aktywnym głównie w nocy. W dzień przeważnie ukrywa się wśród roślin lub w norach wykopanych w ziemi. Żabach jest mięsożerny i jego dieta składa się głównie z owadów, dżdżownic i małych bezkręgowców. W okresie godowym samce wydają charakterystyczne dźwięki, które służą do przyciągnięcia samic. Woda jest niezbędnym elementem w życiu żab, ponieważ w niej składają jaja, a później larwy rozwijają się w postaci kijanek.

Znaczenie w kulturze

Żabach od wieków był obecny w folklorze i wierzeniach ludowych. W wielu kulturach uważany jest za symbol płodności i oczyszczania. W niektórych krajach żaby są uważane za zwierzęta szczęśliwe, a ich obecność w domu przynosi powodzenie. W mitologii greckiej żaba była symbolem bogini płodności i urodzaju - Demeter. Współcześnie żabach jest również popularnym motywem w sztuce i literaturze, a także w reklamach i filmach animowanych.

Czy wiesz już co to jest żabach?

Inne definicje:

haker
(...) cyberprzestępcy lub internetowego przestępcy.Hakerzy mogą działać samodzielnie lub w grupach, zwanych grupami hakerskimi. Często posiadają szeroką wiedzę na temat systemów informatycznych oraz potrafią wykorzystać luki w zabezpieczeniach, by uzyskać dostęp do chronionych danych. Są to zazwyczaj osoby młode, z dużym zainteresowaniem dla technologii i komputerów.Hakerzy mogą działać w różnych celach. Niektórzy z nich chcą wykazać się swoimi umiejętnościami i uzyskać uznanie w środowisku hakerskim. Inni (...)

radcostwo
(...) z dużym doświadczeniem i znajomością prawa. Stanowisko to było bardzo prestiżowe i wymagało od radcy oraz jego żony odpowiedzialności oraz lojalności wobec władcy.Radcostwo miało swoje początki w średniowiecznej Europie, jednak największą popularność zyskało w XVI i XVII wieku. Wówczas to radca i jego żona byli nie tylko doradcami władcy, ale także pełnili funkcje dyplomatyczne, reprezentując państwo na arenie międzynarodowej. Byli odpowiedzialni za utrzymanie dobrych stosunków z innymi krajami oraz negocjacje (...)

dakkijczyku
(...) ważne jest, aby zwrócić uwagę na ich sytuację i promować ich kulturę na arenie międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że termin "dakkijczyk" będzie coraz częściej kojarzony z pozytywnymi wartościami i przyczyni się do zwiększenia zainteresowania tym fascynującym regionem.

Waganowice
(...) własnością szlachecką, a jej nazwa wywodzi się od imienia jej właściciela - Waganusa. W kolejnych wiekach wieś była wielokrotnie niszczona przez pożary i wojny, jednak jej mieszkańcy zawsze potrafili odbudować swoją miejscowość i zachować jej charakterystyczny, wiejski klimat.W XIX wieku Waganowice były ważnym ośrodkiem tkackim, a mieszkańcy zajmowali się również uprawą roli i hodowlą zwierząt. W okresie międzywojennym wieś stała się popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Krakowa, którzy doceniali (...)

racockim
(...) i przedmiotów lub zjawisk, które są charakterystyczne dla tego miejsca. Przykładowo, można powiedzieć o kimś, że jest "racockim" pochodzeniem lub że posiada "racockie" korzenie.Racocki jako określenie regionalneW niektórych kontekstach słowo racocki może być używane jako określenie regionalne, odnoszące się do okolic miejscowości Racocice. Może to dotyczyć kultury, tradycji, dialektu czy też innych cech charakterystycznych dla tego regionu. W takim przypadku, słowo to może być stosowane w odniesieniu (...)

nabojnicy
(...) wojskowych, cywilnych oraz treningowych. Wymagają odpowiedniego przechowywania, aby zapewnić bezpieczeństwo i skuteczność ich użycia. Dzięki nabojnicom możliwe jest wykorzystanie broni palnej w różnych sytuacjach, co czyni je niezwykle ważnym elementem w dzisiejszym świecie.

radcostwu
(...) odnosić się do rzeczy materialnych.Radcostwo - połączenie radości i kosztuRadcostwo to niezwykłe słowo, które w swojej prostocie zawiera w sobie głęboki sens. Jest to połączenie dwóch wyrazów - "radość" oraz "koszt". Oznacza ono zatem pewien rodzaj ceny, którą trzeba zapłacić za doświadczenie radości lub szczęścia. Jest to pojęcie związane głównie z emocjami i stanem psychicznym, jednak może również odnosić się do rzeczy materialnych.Radość - wartość bezcennaRadość jest jednym z najważniejszych uczuć, (...)

obcierkom
(...) sprzętów. W warsztacie natomiast może posłużyć do wycierania narzędzi, maszyn czy części samochodowych. W biurze obcierka jest wykorzystywana do czyszczenia biurka, monitora, klawiatury czy innych urządzeń elektronicznych.Rodzaje materiałówObcierki mogą być wykonane z różnych materiałów, w zależności od przeznaczenia. Najczęściej spotykanym materiałem jest bawełna, która jest miękka i delikatna dla powierzchni. Obcierki z bawełny są również łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejnym popularnym materiałem (...)